• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Torowisko pilnie do naprawy. Tramwaje jeżdżą na skróconej trasie

23 czerwca 2023, 07:32, Marcin Kluwak
fot. Paulina Woźny
Od piątku 23 czerwca do niedzieli 25 czerwca ma trwać naprawa torowiska przy ul. Walczaka w Gorzowie, gdzie doszło do wykolejenia się tramwaju. Przez ten czas na trasie od przystanku „Pomorska” do przystanku „Dowgielewiczowej” została uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa T1.

Portal gorzowianin.com jako pierwszy informował o tym, że w czwartek 22 czerwca przed godz. 12 doszło do wykolejenia się tramwaju przy ul. Walczaka na wysokości ul. Dowgielewiczowej. Tramwaj wykoleił się na zwrotnicy. Z szyn wypadły dwa wózki, środkowy i tylny. Prawie dwie godziny trwała akcja wstawiania wózków na tory za pomogą specjalistycznego podnośnika.

Jak się jednak okazało, w miejscu gdzie doszło do zdarzenia konieczna jest pilna naprawa torowiska. Dlatego też od piątku 23 czerwca do niedzieli 25 czerwca będą trwały prace naprawcze, przez co tramwaje linii nr 1 i 3 kursują na skróconej trasie do przystanku „Pomorska”. Jest to równocześnie przystanek początkowy, jak i końcowy.

Na trasie od przystanku „Pomorska” do przystanku „Dowgielewiczowej” została uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa T1, która kursuje następująco (obowiązujące przystanki):

- W kierunku przystanku Dowgielewiczowej: Pomorska (Pomorska, Park Kopernika), Walczaka (Stilon, Walczaka Szpital, Dowgielewiczowej - końcowy);

- W kierunku przystanku Pomorska: Walczaka (Dowgielewiczowej – początkowy, Walczaka Szpital, Stilon), Pomorska (Park Kopernika, Pomorska, Rondo Solidarności, Pomorska).

- W przypadku zakończenia naprawy przed zakładanym terminem linie tramwajowe powrócą na trasę do przystanku Dowgielewiczowej, a linia zastępcza T 1 zostanie zawieszona. Przypominamy, że bilety jednorazowe pełnią również funkcję biletów czasowych, które są ważne 45 minut od momentu skasowania i umożliwiają dowolną ilość przesiadek w czasie ważności biletu – komentuje Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości