Wiadomości

Mrozu na Starym Rynku w Gorzowie. Kursowanie tramwajów może zostać wstrzymane

16 czerwca 2023, 10:30, Marcin Kluwak
fot. Barłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W niedzielę 18 czerwca na Starym Rynku w Gorzowie wystąpi Mrozu. Koncert Mroza odbędzie się w ramach cyklu Dobry Wieczór Gorzów, więc organizatorzy spodziewają się tłumu fanów. W związku z tym Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie zapowiada, że w przypadku dużej liczby uczestników koncertu, kursowanie tramwajów linii nr 1 i 3 w kierunku Dowgielewiczowej zostanie zawieszone.

W niedzielę 18 czerwca o godz. 19 na scenie na Starym Rynku wystąpi Mrozu w ramach cyklu Dobry Wieczór Gorzów. Polski artysta po raz ostatni na koncercie plenerowym wystąpił w Gorzowie w 2016 roku podczas Dni Gorzowa. Wówczas zrobił niezwykłe show. Dlatego też organizatorzy spodziewają się tłumu fanów podczas niedzielnego koncertu.

W związku z tym Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie zapowiada, że jeżeli na Starym Rynku będzie bardzo duża liczba uczestników koncertu, wówczas zostanie podjęta decyzja o czasowym wstrzymaniu kursowaniu tramwajów linii nr 1 i 3 na odcinku centrum – Dowgielewiczowej.

Jeżeli na Starym Rynku zgromadzi się tłum, wówczas kursowanie tramwajów linii nr 1 i 3 zostanie wstrzymane w godz. 18.30-23, a linia nr 2 będzie kursowała z częstotliwością co 15 minut. MZK na odcinku Sikorskiego „Dworcowa” – Walczaka „Stilon” uruchomi zastępczą komunikację autobusową T1.

Trasa jazdy zastępczej linii autobusowej T 1 w kierunku Walczaka „Stilon” (obowiązujące przystanki): Sikorskiego (Dworcowa - torowisko), Chrobrego (Katedra), Jagiełły (Jagiełły), Warszawska (CEZiB), Podmiejska (Rondo Santockie), Pomorska (Rondo Solidarności, Pomorska, Park Kopernika), Walczaka (Stilon – końcowy).

Trasa jazdy zastępczej linii autobusowej T 1 w kierunku „Dworcowa” (obowiązujące przystanki): Walczaka (Stilon), Pomorska (Park Kopernika, Pomorska, Rondo Solidarności), Warszawska (Rondo Santockie, CEZiB, Pl. Staromiejski), Jagiełły (Jagiełły), Chrobrego, gen. Sikorskiego (Katedra – tramwajowy, Dworcowa – końcowy).

Najdogodniejszym miejscem do przesiadki z linii tramwajowej na linię zastępczą i odwrotnie są przystanki "Dworcowa".


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości