Wiadomości

Był poszukiwany listem gończym za liczne przestępstwa. Zatrzymali go „Łowcy głów” z Gorzowa

21 czerwca 2023, 08:42, Marcin Kluwak
fot. Lubuska policja
„Łowcy głów”, czyli policjanci z zespołu poszukiwań i identyfikacji osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie zatrzymali 41-letniego mieszkańca Gorzowa, który był poszukiwany listem gończym do odbycia kary 3 lat więzienia za liczne przestępstwa, w tym za działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Mężczyzna został zatrzymany w Świnoujściu.

41-letni mieszkaniec Gorzowa miał do odbycia karę 3 lat więzienia z liczne przestępstwa. Przede wszystkim za paserstwa oraz kierowaniem zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się obrotem wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Mężczyzna nie chciał jednak trafić do więzienia i zaczął się ukrywać. Wystawiono za nim list gończy. Sprawę początkowo prowadzili policjanci z Komisariatu Policji I w Gorzowie, ale z uwagi na jej skomplikowany charakter włączyli się do niej policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. Tak zwani „Łowców głów” musieli wykorzystać najbardziej zaawansowane metody pracy operacyjnej, aby ustalić miejsce przebywania 41-latka.

- Mężczyzna bardzo często zmieniał miejsce przebywania oraz pojazdy, którymi się poruszał. Był bardzo hermetyczny i ograniczał kontakty, które mogłyby go narazić na ryzyko związane z nieoczekiwaną wizytą policjantów kryminalnych. Jednak policjanci zbierali kolejne informacje o 41-latku. Efektem tej zaawansowanej pracy było ustalenie, że mężczyzna przebywa na terenie województwa zachodniopomorskiego – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policjanci zatrzymali 41-latka na terenie Świnoujścia. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony wizytą policjantów. Został przetransportowany do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe trzy lata.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości