• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Rajd jaguarem po S3. W nagrodę bardzo wysoki mandat

12 czerwca 2023, 11:24, Marcin Kluwak
Źródło: KMP w Gorzowie
S3 to nie autostrada w Niemczech. Tutaj są ograniczenia prędkości. Najwyraźniej zapomniała o tym kierująca osobowym jaguarem. Policjanci w nieoznakowanym radiowozie, który mierzyli prędkość na drodze ekspresowej w kierunku Szczecina, zobaczyli, że sportowe auto przemknęło obok nich z ogromną prędkością.

Kierująca jaguarem przekonała się, że nie warto było się spieszyć. 55-latka jechała drogą S3 w stronę Szczecina zdecydowanie za szybko. Policjanci w nieoznakowanym radiowozie postanowili więc sprawdzić jej prędkość. 

- Kierująca jechała 199 kilometrów na godzinę, czyli niemal 80 za dużo. Nie było więc wątpliwości, że kierującą należy zatrzymać do kontroli. Policjanci nałożyli na nią mandat w wysokości 2500 złotych - opowiada Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.  Na jej „konto” wpłynęło też 15 punktów karnych

- Wysokiej kary można było uniknąć. Gdyby kobieta jechała zgodnie z przepisami, byłoby i bezpieczniej i taniej - dodaje Jaroszewicz. Wielokrotnie funkcjonariusze przypominają, by ściągnąć nogę z gazu, bo zbyt duża prędkość, to nadal główna przyczyna wypadków. Nie do wszystkich jednak docierają apele policjantów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości