• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Dlaczego research przed rozpoczęciem współpracy z agencją jest tak istotny?

6 czerwca 2023, 16:07, Artykuł partnera
Pomoc profesjonalnej agencji marketingowej może całkowicie zmienić sytuację naszej firmy. Dzięki nim nasza strona internetowa stanie się bardziej widoczna, nasza marka bardziej rozpoznawalna, a tym samym wzrośnie nasza sprzedaż. Wszystko to będzie jednak możliwe, kiedy nawiążemy współpracę ze sprawdzoną agencją marketingową. Współpraca z niewłaściwą agencją może nie tylko spowodować stratę czasu i zasobów, ale nawet zaszkodzić reputacji Twojej marki. Wyjaśniamy dlaczego odpowiedni research jest konieczny przed wyborem agencji marketingowej.

Co daje nam research?

Dlaczego żaden przedsiębiorca nie może pozwolić sobie na wybranie pierwszej lepszej agencji, która wyskoczy mu na pierwszym miejscu po wpisaniu “agencja marketingowa” w Google? Ponieważ każda firma ma inne potrzeby. Są one zależne od branży, pozycji na rynku, celu, jaki chcą osiągnąć. Tak samo każda agencja interaktywna specjalizuje się w innych działaniach, ma doświadczenie w innej branży i po prostu ma inny styl działania. Porównanie różnych agencji pozwoli wybrać nam taką, której sposób działania odpowiada potrzebom naszej firmy.

Zapoznaj się z portfolio agencji

Przeanalizowanie portfolio agencji pozwoli nam ocenić jej możliwości i doświadczenie. Idealnie portfolio powinno prezentować doświadczenie agencji w Twojej branży i rodzaj usług, którymi jesteś zainteresowany. Jeżeli jednak działamy w niszowej branży, której agencja akurat nie ma w portfolio, nie oznacza to, że nie możemy skorzystać z jej usług – doświadczeni specjaliści poradzą sobie z każdą branżą.

Portfolio pozwoli nam jednak przede wszystkim zobaczyć styl agencji, sposób, w jaki projektuje ona strony, kampanie czy elementy identyfikacji wizualnej. Musi on przemawiać do naszych gustów estetycznych, ponieważ funkcjonalność czy zgodność z SEO to nie wszystko. Nasza witryna firmowa musi nam się po prostu podobać, odpowiadać nasze wizji marki.

Dowiedz się, jakie wsparcie posprzedażowe oferuje agencja

Portfolio, które odpowiada naszym gustom, to niestety nie wszystko. Przed wybraniem danej agencji musimy zapytać też o kilka kwestii technicznych. Mogą się one bardzo różnić pomiędzy agencjami.

Musimy zapytać przede wszystkim o to, jak wygląda pomoc po wykonaniu zlecenia. Agencja wykonała dla nas stronę – co dalej? Czy otrzymamy pomoc w razie awarii? Czy otrzymamy kody dostępu do strony, czy agencja zachowa je dla siebie? Takie działanie jest niestety ulubioną praktyką nieuczciwych agencji, które wymagają dużych opłat za wprowadzenie każdej zmiany.

Uczciwa agencja marketingowa powinna dać nam wszystkie dostępy do naszej strony i jej domeny, jak również zapewnić nam pomoc w przypadku wszelkich problemów. W zależności od rodzaju usługi taka pomoc może być płatna: kiedy chcemy na przykład kontynuować współpracę w celu dodawania nowych produktów do naszej oferty.

Upewnij się, że agencja oferuje gwarancję wykonania strony na czas

Kolejnym z częstych zagrań nieuczciwych agencji jest wieczne przeciąganie terminu oddania gotowej strony. Jeżeli w umowie nie ma żadnych zapisów mówiących o konkretnym terminie wykonania prac albo o karach pieniężnych w sytuacji, kiedy takie prace się opóźnią, nie mamy praktycznie żadnej broni w ręku. Dlatego właśnie przed wybraniem agencji warto się upewnić, jakie zapisy pojawiają się w umowie o współpracę. Jeżeli przy tym pytaniu wyczujemy, że agencja unika odpowiedzi, lepiej znaleźć innego kandydata.

Zapoznaj się z opiniami wcześniejszych klientów

Recenzje i opinie o agencji, które znajdziemy w Internecie na temat agencji, dadzą nam bardzo wiarygodny obraz jej działań. Oczywiście każda firma posiada wśród swoich ocen kilku niezadowolonych klientów, ale jeżeli zobaczymy dużą przewagę pozytywnych opinii, które są szczegółowe, a tym samym bardziej wiarygodne, możemy być pewni, że trafiliśmy na właściwą agencję.

Poproś o wycenę

Ceny agencji marketingowych mogą się bardzo różnić. Oczywiście musimy liczyć się z tym, że za pomoc profesjonalistów trzeba zapłacić więcej, ważne jest jednak wybranie agencji, której cennik mieści się w naszym budżecie. Dlatego podczas researchu warto poprosić o wycenę kilka agencji i wybrać tą, która oferuje najlepszą cenę w stosunku do jakości.

Wybranie profesjonalnej agencji to gwarancja sukcesu naszej strony internetowej

Odpowiednio przeprowadzony research pozwoli nam wybrać specjalistów, którzy nie tylko znają się na web designie, SEO czy identyfikacji wizualnej, ale też takich, którzy są uczciwi i oferują sprawiedliwe warunki współpracy. Dzięki temu ominiemy problemy związane z ciągłym dopytywaniem się o termin wykonania strony, kłótnie o dostępy, wysokie opłaty za wszystkie zmiany czy na przykład posądzenia o plagiat. Jednym słowem wybranie odpowiedniej agencji zaoszczędzi nam dużo stresu, czasu i pieniędzy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości