• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 32 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Boże Ciało w Gorzowie. Będzie procesja i utrudnienia

6 czerwca 2023, 15:22, red
fot. archiwum
W czwartek 8 czerwca przypada uroczystość Bożego Ciała. W związku z katolickim świętem, ulicami Gorzowa przejdzie procesja. Uczestnicy wyruszą z katedry, a następnie przejdą ul. Chrobrego, Jagiełły, Warszawską do kościoła, gdzie zawrócą w kierunku Starego Rynku. Kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami.

Boże Ciało, a właściwie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej jest obchodzone 60 dni po Wielkanocy. Jest to jedno z najważniejszych świąt katolickich, w Polsce jest to dzień ustawowo wolny od pracy. W tym roku Boże Ciało przypada w czwartek 8 czerwca.

Procesja Bożego Ciała w Gorzowie

Msza św. odbędzie się o godz. 10 w czwartek 8 czerwca w katedrze. Następnie po mszy, ulicami Gorzowa przejdzie procesja Bożego Ciała.

Procesja wyruszy około godz. 11 spod katedry, a następnie przejdzie ul. Chrobrego, Jagiełły, Warszawską do Czerwonego Kościoła, gdzie następnie zawróci i przejdzie ul. Warszawską i Sikorskiego na Stary Rynek. Tam około godz. 13 odbędzie się zakończenie procesji.

W związku z pochodem przez centrum Gorzowa, kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami i czasowym wstrzymaniem ruchu na ulicach, którymi będzie wiodła trasa procesji. Autobusy oraz tramwaje mogą mieć opóźnienia.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości