• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 6
Wiadomości

Pokaz przeciągania 12-tonowego autobusu. MZK Gorzów otwiera swoje drzwi

2 czerwca 2023, 08:44, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie zaprasza w niedzielę 4 czerwca na dni otwarte, podczas których zaplanowano szereg atrakcji. Mieszkańcy Gorzowa będą mogli zajrzeć w różne zakamarki zajezdni przy ul. Kostrzyńskiej, gdzie na co dzień nie ma dostępu. Będzie można usiąść za sterami tramwaju czy zobaczyć pokaz przeciągania autobusu przez „Gorzowskiego Dzika”.

W niedzielę 4 czerwca Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie otwiera swoje drzwi i zaprasza mieszkańców Gorzowa na piknik w zajezdni MZK przy ul. Kostrzyńskiej 46. Impreza rozpocznie się o godz. 13 i potrwa do godz. 17. Na mieszkańców będzie czekać wiele atrakcji, ponadto będzie można zajrzeć w różne zakamarki zajezdni, gdzie na co dzień nie ma się dostępu.

Dzień otwarty MZK Gorzów. Jakie atrakcje przygotowano dla mieszkańców Gorzowa?

Podczas dnia otwartego MZK Gorzów odbędą się koncerty oraz wystawa autobusów i tramwajów. Będą obecne również służby mundurowe – policja, straż pożarna i straż graniczna, nie zabraknie również szkolenia z pierwszej pomocy i wielu innych atrakcji dla dzieci.

Nie lada gratką dla fanów komunikacji miejskiej będzie możliwość zwiedzania zajezdni autobusowej i tramwajowej. Każdy chętny będzie mógł również usiąść za sterami tramwaju i sprawdzić się w roli motorniczego, oczywiście pod okiem pracowników MZK.

Natomiast o godz. 15.30 na osoby, które odwiedzą zajezdnię MZK Gorzów, czeka niespodzianka. Będzie to pokaz przeciągania autobusu przez strongmana. Autobus o wadze 12 ton będzie przeciągał „Gorzowski Dzik”, czyli strongman Sylwester Lis z Gorzowa.

Jak dojechać na dni otwarte MZK Gorzów?

Do zajezdni MZK można dojechać tramwajami linii nr 1 i 2. Będzie też specjalny bezpłatny autobus, który będzie wyruszał z przystanku Arsenał. Kursy odbędą się w niedzielę o godz. 13, 14, 15 i 16. Natomiast kursy powrotne z zajezdni MZK w kierunku centrum Gorzowa odbędą się o godz. 13.45, 14.45, 15.45 oraz 17.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości