• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Utrudnienia na ważnym skrzyżowaniu w Gorzowie. Tak pojadą autobusy MZK

22 maja 2023, 09:02, Marcin Kluwak
fot. Gorzowskie Inwestycje Miejskie
We wtorek 23 maja rusza przebudowa skrzyżowania Słowiańskiej, Żwirowej, Roosevelta i Kosynierów Gdyńskich. Na początek zostanie zamknięta ćwiartka skrzyżowania od strony ul. Żwirowej, co oznacza utrudnienia i objazdy dla kierowców i pasażerów MZK.

W poniedziałek 22 maja ruszają prace przygotowujące do przebudowy skrzyżowania ul. Słowiańskiej, Żwirowej, Roosevelta i Kosynierów Gdyńskich. Ponadto otwarta dla ruchu zostanie stara jezdnia ul. Słowiańskiej.

Z kolei we wtorek 23 maja zamknięta zostanie północno-zachodnia ćwiartka skrzyżowania od strony ul. Żwirowej i Słowiańskiej. Chodzi o fragment ul. Słowiańskiej przy parku na odcinku około 120 m oraz o zachodni fragment ul. Żwirowej od cmentarza do centrum, na odcinku od skrzyżowania z ul. Błotną do przebudowywanego skrzyżowania.

W etapie II wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni, chodniki, ścieżka rowerowa i nowa zatoka autobusowa. Jednocześnie z pracami polegającymi na przebudowie części skrzyżowania będą prowadzone prace związane z przebudową sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w obrębie skrzyżowania.

W trakcie prac wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, a ilość relacji na poszczególnych zlotach zostanie ograniczona tak, by zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa i przejezdności, na skrzyżowaniu. Jadąc ul. Kosynierów Gdyńskich kierowcy będą mogli skorzystać wyłącznie z prawego pasa i zostaną skierowani w prawo w ul. Roosevelta i al. ks. Andrzejewskiego w kierunku ronda Wyszyńskiego. Objazd do ul. Żwirowej i Słowiańskiej odbywał się będzie poprzez zawracanie na rondzie Wyszyńskiego.

Zamknięta część skrzyżowania i wyłączona sygnalizacja świetlna

la jadących od ronda Wyszyńskiego ul. Roosevelta zachowane zostaną wszystkie relacje, okresowo zamknięty zostanie jedynie prawy pas ruchu, a skręt w prawo w ul. Żwirową odbywał się będzie wówczas z pasa środkowego. Natomiast kierowcy, poruszający się ul. Słowiańską w kierunku ul. Roosevelta, muszą liczyć się z zawężeniem ulicy do jednego pasa ruchu. Ruch pojazdów zostanie poprowadzony dwukierunkowo po stronie południowej ul. Słowiańskiej. Na czas robót nie będzie możliwości skrętu w lewo z ul. Słowiańskiej w ul. Żwirową.

Na ul. Żwirowej wyłączona zostanie zachodnia część ulicy. Na odcinku od przebudowywanego skrzyżowania do skrzyżowania z ul. Błotną wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Objazd zamkniętej ul. Żwirowej poprowadzony będzie ul. Błotną, Okrzei, Kazimierza Wielkiego do ul. Roosevelta. Na trasie objazdu wprowadzone zostaną ograniczenia w zakresie parkowania.

Zmiana tras autobusów linii 111 oraz 132 w Gorzowie

Utrudnienia i objazdy dotyczą również autobusów MZK. Od wtorku 23 maja zmienione zostaną trasy linii autobusowych nr 111 i 132.

Linia nr 111 w kierunku pętli Śląska-Pole Golfowe od przystanku Błotna nż. pojedzie objazdem ulicami (obowiązujące przystanki): Błotna, Okrzei, Kazimierza Wielkiego (Chodkiewicza), Mieszka I (Sąd Okręgowy, Pl. Grunwaldzki), Borowskiego (Borowskiego) i od skrzyżowania z ul. Armii Polskiej powróci na stałą trasę. W okresie funkcjonowania objazdu nie będą obsługiwane przystanki Urząd Wojewódzki, Matejki przy ul. Kosynierów Gdyńskich.

Linia nr 111 w kierunku Chwalęcic/Cmentarz Brama II od przystanku Urząd Wojewódzki pojedzie ulicami (obowiązujące przystanki): Mickiewicza, Mieszka I (Sąd Okręgowy), Roosevelta (Sąd Okręgowy) i od przystanku Roosevelta (d. Błotna) powróci na stałą trasę.

Linia nr 132 w kierunku Bora-Komorowskiego od przystanku Błotna nż. pojedzie objazdem ulicami Błotna, Okrzei i od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego powróci na stałą trasę. W okresie funkcjonowania objazdu nie będzie obsługiwany przystanek Chodkiewicza przy ul. Kazimierza Wielkiego.

Linia nr 132 w kierunku Cmentarz Brama II będzie jeździć dotychczasową trasą (bez zmian).


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości