• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 16 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Wartownia znowu zmienia miejsce! Taka jest nowa lokalizacja

18 maja 2023, 12:40
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Organizatorzy Wartowni podjęli decyzję o kolejnej zmianie lokalizacji koncertowego miasteczka. Wartownia z Wału Okrężnego nie przeniesie się na błonia przy ul. Teatralnej, ale na błonia przy ul. Fabrycznej.

Wartownia, to miejsce spotkań, które przyciąga mieszkańców Gorzowa i okolicznych miejscowości. W tym roku miasteczko z kontenerów morskich miało zostać przeniesione na drugą stronę Warty i mieścić się na błoniach przy ul. Teatralnej od strony mostu Lubuskiego.

Nowa lokalizacja nie przypadła do gustu wielu osobom. Niektóre z nich twierdziły, że jest tam po prostu za mało miejsca na takie imprezy. Natomiast mieszkańcy znajdujących się niedaleko kamienic obawiali się hałasu.

Jenak w czwartek 18 maja organizatorzy Wartowni niespodziewanie poinformowali o kolejnej zmianie lokalizacji i przeniesieniu koncertowego miasteczka w jeszcze inne miejsce.

- W związku z pojawiającymi się sygnałami i uwagami dotyczącymi nowej lokalizacji zwłaszcza po ogłoszeniu tegorocznych artystów i związanym z nim olbrzymim zainteresowaniem, cotygodniowymi i darmowymi wydarzeniami, podjęliśmy decyzję o zmianie miejsca na większe, bardziej dostępne i przede wszystkim bezpieczniejsze. Tegoroczna Wartownia odbędzie się na błoniach przy ulicy Fabrycznej – poinformowali organizatorzy Wartowni.

Nowe miejsce zostało zaakceptowane przez Urząd Miasta Gorzowa. - Decyzję o przeniesieniu Wartowni podjął organizator. Oczywiście zwrócił się do nas z prośbą o zaakceptowanie tego miejsca. Zmianę uzasadnia dużym zainteresowaniem i dużą frekwencją podczas koncertów, dlatego decydujące były tutaj względy bezpieczeństwa – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Wartownia w Gorzowie. Zapowiada się koncertowe lato

Pierwsze koncerty wystartują na Wartowni już w piątek 23 czerwca. Przez całe lato na scenie Wartowni odbędzie się kilkadziesiąt koncertów z udziałem 60 artystów zarówno muzyki klubowej, alternatywnej, jak i hip hopu. - Czeka na Was 29 dni imprezowych, 2 sceny, około 60 artystów z Polski, Francji, Anglii, Niemiec, Hiszpanii, będzie hip hop, electro, techno, house, stand up, warsztaty dla dzieci i kultowa już joga nad Wartą - zapowiadają organizatorzy Wartowni.

Tak będzie grała Wartownia w Gorzowie. Te gwiazdy wystąpią na scenie Wartowni 2023

Kto zatem wystąpi na scenie Wartowni w tym roku? W piątek 23 czerwca na otwarcie wystąpi dj Hell, natomiast w sobotę 24 czerwca pojawi się Wally Lopez. Ponadto na Wartowni zagra Antoine Clamaran, Dj Zibi, Westbam, Dr Motte, Moguai, Macro, Carla Rocka, Kaliber 44, O.S.T.R., Peja, Donguralesko, Alberto.

Na scenie zobaczymy również Adi Nowak, Aleksandra Radomska, An on Bast, Arkadiusz Jaksa Jakszewicz, Asster, Bartosz Zalewski, Bisz, Błażej Krajewski, Cherry, Dj Soina. Dj Twister, Dj War, Duss, Dwa Sławy, DVJ Rink, Jacom A, Jaykosy, Jurek Przeździecki, K-Pual, Kuba Sojka, Leeroy Thornill, Lulu Malina, Malve, Matush, Michał Paszczyk, Milkwish, Miqro, Neevald, Paluch, Pesos, Plumps Djs, Polska Wersja, Seb Skalski, Stanton Warriors, Słoń, The Very Polish Cut Outs, Tocadisco, Tomek Kołecki, Vkie.

W piątki i soboty koncerty będą odbywały się od godz. 19 do godz. 2 w nocy. Z kolei w niedziele od godz. 19 do godz. 21 będą odbywały się występy stand up.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości