• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Skuwali odpadający tynk. Odkryli dawne zdobienia kamienicy

18 maja 2023, 13:41, Marcin Kluwak
fot. czytelniczka Marzena
Mieli usunąć odpadający tynk, a znaleźli piękne, ornamentowe zdobienia. Podczas prowadzenia prac zabezpieczających, robotnicy przez przypadek natrafili na bardzo ciekawe znalezisko.

- Na Krzywoustego trwa kucie tynków na kamienicy. Spod tynku wyszły piękne zdobienia – napisała do redakcji portalu gorzowianin.com czytelniczka Marzena. Na przesłanych zdjęciach widać, jak spod warstwy odpadającego tynku wyławiają się ornamenty.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w sprawie prowadzonych prac do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. - Zleciliśmy firmie zewnętrznej usuwanie luźnego tynku z kamienicy przy ul. Krzywoustego 5-6 ze względów bezpieczeństwa. Chcemy zapobiec spadaniu tynku na przechodniów. Co do zdobień, które zostały odkryte na elewacji kamienicy, dalsze decyzje w tej sprawie będą podejmowane przez właścicieli nieruchomości. Jeżeli zdecydują się na odrestaurowanie tych elementów, wówczas trzeba będzie zabezpieczyć niezbędne środki i prowadzić prace pod nadzorem konserwatora zabytków – mówi Paweł Nowacki, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie.

Niestety stan sporej części przedwojennych kamienic pozostawia wiele do życzenia, a niektóre budynki stwarzają realne zagrożenie dla przechodniów. W ubiegłą sobotę 13 maja do niebezpiecznej sytuacji doszło przy ul. Garbary. Odpadający tynk z elewacji kamienicy spadł na głowę przechodzącej chodnikiem kobiety. Poszkodowana piesza została zabrana do szpitala, a miejsce zostało zabezpieczone przez strażaków.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości