• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Czytelnik: Tak śmierdzi, że nie da się oddychać

18 maja 2023, 09:20, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Mieszkaniec osiedla Europejskiego skarży się na nieznośny zapach unoszący się z pobliskich pól. Mężczyzna podkreśla, że śmierdzi tak mocno, że nie da się oddychać. Powód? Jak co roku w sezonie wiosennym, rolnicy nawożą swoje pola pomocą obornika.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosił się czytelnik Krzysztof, który wskazuje, że na osiedlu Europejskim śmierdzi tak mocno, że nie da się wytrzymać.

- Rozumiem, że rolnicy nawożą swoje pola. Jednak bez przesady, są nawozy w granulacie. Na osiedlu śmierdzi tak mocno, że można zwymiotować i nie da się oddychać. Trzeba by było sprawdzić normy, bo intensywność tego zapachu osiąga bardzo wysoki poziom. Nie da się normalnie funkcjonować – podkreśla czytelnik Krzysztof, mieszkaniec os. Europejskiego.

Temat nawożenia obornikiem pól wokół Gorzowa powraca jak bumerang co roku w okresie wiosennym. Problem dotyczy przede wszystkim mieszkańców os. Europejskiego oraz Manhattanu. Kiedy zawieje niekorzystny wiatr, nad osiedlami unosi się nieprzyjemny zapach.

Rolnicy przyznają, że używają naturalnego obornika, bo bardziej użyźnia glebę. - Ważne jest przekopanie lub przeoranie obornika od razu po rozłożeniu go na ziemi, ponieważ utlenia się i szybko traci wartość. Dzięki nawożeniu gleba jest bardziej żyzna – podkreśla Piotr, rolnik z podgorzowskiej miejscowości.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości