• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Kultowy lokal znów działa. Letnia po przerwie czeka na klientów

5 maja 2023, 12:15, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Kultowa kawiarnia Letnia w samym centrum Gorzowa była zamknięta przez ostatnie półtora miesiąca. Powód? Kobiety, które pracowały w lokalu odeszły, ponieważ nie chciały być nagrywane. Właścicielowi udało się skompletować nową załogę i od maja ponownie otworzyć Letnią.

Nie ma w Gorzowie chyba mieszkańca, który nie znałby kawiarni Letniej w samym centrum miasta. Niekoniecznie trzeba być jej klientem, ale lokal stał się dosłownie kultowy, ponieważ działał od 1959 roku.

Jednak w połowie marca 2023 roku Letnia została zamknięta. Na płocie pojawiła się tabliczka z napisem "Teren prywatny. Wstęp wzbroniony", a furtka została zamknięta na łańcuch z kłódką. Jak się okazało, kultowy lokal przestał funkcjonować, bo odeszły z niego pracownice, które nie chciały być nagrywane podczas pracy. Wewnątrz zostały zainstalowane kamery, które nagrywały nie tylko obraz, ale również rejestrowały dźwięk przez całą dobę. Jak podkreślał jeden z pracowników, wszystko w trosce o bezpieczeństwo pracujących tam kobiet.

Przez ostatnie tygodnie Letnia była zamknięta na cztery spusty. Jednak od poniedziałku 1 maja kawiarnia jest ponownie czynna. Właścicielowi udało się skompletować zupełnie nową załogę i otworzyć na nowo Letnią.

- Na nowo odsłaniamy kawiarnię i kultowy lokal w samym centrum Gorzowa. Miejsce istnieje od 1959 roku - podkreśla właściciel Letniej i zaprasza w piątek 5 maja o godz. 16 na muzykę na żywo.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości