• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Anconda organizuje charytatywny bieg. Właściciele pobiegną ze swoimi pupilami

5 maja 2023, 10:29
fot. pixabay
Fundacja Obrony Praw Zwierząt Anaconda organizuje wyjątkowe wydarzenie w parku Kopernika w Gorzowie. W niedzielę 21 maja odbędzie się charytatywny bieg z psami na dystansie 2 km, a cały dochód z imprezy zostanie przeznaczone na wsparcie zwierząt uratowanych przez fundację.

W niedzielę 21 maja w parku Kopernika odbędzie się charytatywny bieg z psami organizowany przez Fundację Obrony Praw Zwierząt Anaconda. To wyjątkowa impreza, gdzie na starcie staną właściciele czworonogów razem ze swoimi pupilami. Cały dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na wsparcie zwierząt uratowanych „Anacondę”.

Start imprezy w niedzielę o godz. 12. Przygotowano trzy kategorie: bieg z psem, bieg bez psa oraz spacer z psem. Dokładne godziny poszczególnych konkurencji będą zależne od ilości zgłoszeń. Szczegółowy harmonogram zostanie podany kilka dni przed imprezą. Zapisy trwają do środy 17 maja. Opłata startowa wynosi 25 zł. Link do zapisów znajdziesz TUTAJ.

Trasa biegu i spaceru będzie jednakowa. To pętla po parku o długości 2 km. Zawodnicy będą wypuszczani po kolei, według list, z odpowiednim odstępem czasowym, żeby komfort psów został utrzymany. Na mecie będzie strefa odpoczynku miski z wodą dla psów oraz fundacyjne stoiska na których nie zabranie słodkości i atrakcji dla dzieci.

Organizatorzy imprezy podkreślają, że każdy pies musi mieć obrożę lub szelki, długą smycz materiałową. - Nie dopuszczamy do zabawy psów na kolczatkach, dławikach, obrożach elektrycznych, kantarach. Nie polecamy również startów na smyczach typu flexi. Każdy pies musi być na smyczy na terenie całego parku. Musi mieć też ważne obowiązkowe szczepienie przeciwko wściekliźnie. Zawodnik nie może w żaden sposób zmuszać psa do biegu- nie zezwalamy na ciągnięcie psa na smyczy, krzyki i nerwy. Jeśli pies odmówi biegu, przepiszemy was do kategorii spacerowej – komentuje Fundacja Obrony Praw Zwierząt Anaconda

W każdej kategorii na zwycięzców czekają nagrody. W kategorii biegu z psem, najlepsi otrzymają konsultacje behawioralne u specjalisty- zajęcia indywidualne, dostosowane do waszego problemu. Możecie również wykorzystać ten czas np. na naukę sztuczek. Kolejna nagroda to sesja zdjęciowa z waszym pupilem u profesjonalnego fotografa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości