• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Skwer przy Spichlerzu przejdzie metamorfozę. Koniec z wydeptanymi ścieżkami

24 kwietnia 2023, 10:53
fot. archiwum
Miasto wybrało firmę, która zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej zagospodarowania skweru przy zabytkowym Spichlerzu na Zawarciu w Gorzowie. Wydeptane ścieżki ma zastąpić chodnik, do tego mają zostać ustawione ławki oraz posadzone drzewa.

Wygląd skweru tuż obok zabytkowego Spichlerza na Zawarciu w Gorzowie pozostawia wiele do życzenia. Dlatego też miasto bierze się w końcu za jego zagospodarowanie. Urzędnicy zdecydowali, że wykonaniem dokumentacji projektowej zagospodarowania skweru pomiędzy ul. Przemysłową a terenem Muzeum Lubuskiego zajmie się firma LAAR Studio Helena Kułak-Świerblewska z Gorzowa za kwotę 35 tys. 547 zł.

Wykonawca ma 8 tygodni od dnia podpisania umowy na przygotowanie koncepcji zagospodarowania terenu w 2 wariantach wraz z wizualizacjami 3D, a także wykonanie kosztorysu inwestorskiego oraz wszelkich innych niezbędnych dokumentów, w tym uzgodnienia projektu u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Tak zmieni się skwer na Zawarciu w Gorzowie

Skwer obok Spichlerza ma zostać ucywilizowany. W miejscu istniejących wydeptanych ścieżek mają powstać chodniki. A do tego zostaną posadzone drzewa, krzewy i kwiaty. Ponadto zostaną ustawione ławki, kosze na śmieci oraz domki dla owadów i poidełko dla ptaków.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/4 Skwer przy Spichlerzu zostanie zagospodarowany

1/4 Skwer przy Spichlerzu zostanie zagospodarowany

2/4 Skwer przy Spichlerzu zostanie zagospodarowany

2/4 Skwer przy Spichlerzu zostanie zagospodarowany

3/4 Skwer przy Spichlerzu zostanie zagospodarowany

3/4 Skwer przy Spichlerzu zostanie zagospodarowany

4/4 Skwer przy Spichlerzu zostanie zagospodarowany

4/4 Skwer przy Spichlerzu zostanie zagospodarowany

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości