Wiadomości

89-latek oddał 40 tys. zł. Policjanci zatrzymali oszusta

24 kwietnia 2023, 08:17, Marcin Kluwak
fot. KMP Gorzów
Mieszkaniec Gorzowa uwierzył w historię o fałszywych pieniądzach przekazywanych przez listonosza. W ten sposób oddał fałszywemu kurierowi 40 tys. zł. Policjantom udało się zatrzymać 20-letniego oszusta i odzyskać skradzione pieniądze. Mężczyzna usłyszał zarzuty, grozi mu do 8 lat więzienia.

Wielokrotnie na portalu gorzowianin.com ostrzegaliśmy przez oszustami, którzy wyłudzają pieniądze na przeróżne sposoby. Najczęściej przestępcy oszukują na „wnuczka”, „policjanta”, „wypadek”, na „fałszywe pieniądze” czy też podszywają się pod bank. Pomimo ostrzeżeń i nagłaśniania takich sytuacji, wciąż dochodzi do oszustw, a mieszkańcy tracą oszczędności swojego życia.

W czwartek 20 kwietnia seniorzy z Gorzowa odbierali telefony od oszustów, którzy wymyślali historie dotyczące między innymi fałszywych pieniędzy. Niestety w jedną z takich historii uwierzył 89-latek.

- Do mężczyzny zadzwonił fałszywy policjant, który stwierdził, że banknoty, które dostarcza mu listonosz są fałszywe i należy je sprawdzić. Po pieniądze przyjechał kurier. Starszego mężczyznę zapewniano, że za chwilę sprawa się wyjaśni. 89-latek przekazał kurierowi ponad 40 tysięcy złotych – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Kiedy 89-latek zorientował się, że został oszukany, powiadomił o całej sprawie policję. Do akcji ruszyli policjanci kryminalni. Funkcjonariusze wytypowali młodego mężczyznę, którego skontrolowali.

- Okazało się, że 20-latek miał przy sobie ponad 40 tysięcy złotych, które tego dnia odebrał od 89-latka. Kryminalni zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli gotówkę. Mężczyzna trafił do gorzowskiej komendy. Usłyszał zarzut oszustwa, za co grozi mu do 8 lat więzienia – komentuje Jaroszewicz.

Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowy areszt. Sąd zdecydował, że 20-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Natomiast utracona gotówka wróci do właściciela.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości