• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Tak wygląda budowa ronda koło Słowianki w Gorzowie [zdjęcia]

21 kwietnia 2023, 10:25, Marcin Kluwak
Firma Eurovia prowadzi prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry w Gorzowie. Obecnie wykonawca zajmuje się przygotowaniem terenu pod budowę muru oporowego, który zabezpieczy skarpę.

Przetarg na przebudowę ul. Kosynierów Gdyńskich, skrzyżowania ul. Kosynierów Gdyńskich z Roosevelta, Słowiańską i Żwirową oraz budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry wygrała firma Eurovia Polska S.A., która zaoferowała 27 mln 411 tys. 818,07 zł. Wykonawca zgodnie z umową będzie miał czas do końca czerwca 2024 roku na realizację inwestycji.

Budowa ronda koło Słowianki w Gorzowie. Tak przebiegają prace

Na początku kwietnia rozpoczęły się prace związane z budową ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry. Roboty zostały podzielone na kilka etapów tak, żeby zminimalizować utrudnienia w ruchu.

Sprawdziliśmy, jak obecnie wygląda plac budowy i miejsce, gdzie docelowo powstanie rondo. Duży fragment skarpy został zniwelowany, aby zrobić miejsce pod tarczę ronda i zjazd z ul. Słowiańskiej. Wykonawca zajmuje się przygotowaniem terenu pod budowę muru oporowego, który zabezpieczy pozostałą część skarpy. Ponadto zajmuje się wytyczeniem geodezyjnym sieci gazowej.

Budowa pierwszej części ronda od strony ul. Fredry ma zakończyć się w sezonie wakacyjnym. Natomiast do końca 2023 roku ma zostać wybudowana pozostała część ronda koło Słowianki.

Roboty przy budowie ronda zostały zaplanowane tak, aby został utrzymany ruch dwukierunkowy na ul. Słowiańskiej, poprzez zamykanie naprzemiennie jezdni południowej i północnej. Ważnym elementem, który został uwzględniony, jest zapewnienie bezpiecznego dojazdu do parkingu, przy obiektach Słowianki przez cały okres inwestycji.

Ponadto firma Eurovia prowadzi prace na starej jezdni ul. Słowiańskiej, gdzie trwa układanie krawężników oraz układanie podbudowy pod kostkę brukową na chodniku oraz układanie kostki brukowej na chodniku od strony ul. Słowiańskiej. Z kolei majówce ma ruszyć przebudowa skrzyżowania ul. Kosynierów Gdyńskich, Słowiańskiej, Roosevelta i Żwirowej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości