• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8
Wiadomości

W parku Górczyńskim powstanie krąg taneczny

20 kwietnia 2023, 10:32
fot. Marcin Kluwak
Władze Gorzowa szukają firmy, która zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej budowy kręgu tanecznego w parku Górczyńskim oraz modernizacji siłowni zewnętrznej. Miasto czeka na zgłoszenia do czwartku 27 kwietnia.

Park Górczyński z fontanną Motylia, placem zabaw czy siłownią plenerową to obecnie jedno z ulubionych miejsc gorzowian. Zwłaszcza w okresie letnim park odwiedzają całe rodziny, aby spędzić wolny czas na świeżym powietrzu.

Jak się właśnie okazuje, w parku Górczyńskim pojawi się nowa atrakcja. Miasto szuka właśnie firmy, która zajmie opracowaniem dokumentacji projektowej na potrzeby budowy kręgu tanecznego oraz modernizacji siłowni zewnętrznej. Urzędnicy czekają na zgłoszenia chętnych firm do czwartku 27 kwietnia.

Potencjalny wykonawca będzie musiał zająć się zaprojektowaniem trzech elementów siłowni zewnętrznej ze zmiennym obciążeniem jako uzupełnienie istniejącej infrastruktury siłowni oraz zaprojektowaniem kręgu tanecznego w pobliżu siłowni. Firma, która złoży najkorzystniejszą ofertę i wygra postępowanie, będzie miała 2 miesiące od dnia podpisania umowy na przygotowanie dokumentacji projektowej.

Co to jest w ogóle krąg taneczny? Jest to betonowy plac znajdujący się zagłębieniu, który jest otoczony schodami lub ławkami na których można usiąść i oglądać spektakle taneczne lub inne wydarzenia artystyczne odbywające się w kręgu. Najbardziej popularny tego typu obiekt znajduje się w parku Śląskim w Chorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości