• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Rozpoczęła się budowa nowych PSZOK-ów. Powstaną w siedmiu miejscach [zdjęcia]

17 kwietnia 2023, 10:39
fot. Gmina Santok
Wykonawca rozpoczął budowę siedmiu nowych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów na terenie Gorzowa i podgorzowskich gmin. Nowe PSZOK-i powstaną przy ul. Fieldrofa-Nila i Rolnej w Gorzowie, a także w Deszcznie, Gralewie, Lubiszynie, Łupowie i Różankach. Wszystko ma być gotowe jesienią 2023 roku.

Od kilku lat Związek Celowy Gmin MG-6 szykował się do budowy nowych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Gorzowa oraz podgorzowskich gmin. W końcu inwestycja jest realizowana. Przetarg na budowę siedmiu punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie Gorzowa oraz gmin Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Lubiszyn i Santok wraz z infrastrukturą towarzyszącą” wygrała firma Anabud Zbigniew Bogucki z Łagowa.

Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów w Gorzowie i podgorzowskich gminach. Gdzie zostanie wybudowany PSZOK w Gorzowie i gminach koło Gorzowa?

Inwestycja zakłada wybudowanie dwóch Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie Gorzowa – jeden ma powstać przy ul. Fieldorfa-Nila, a drugi przy ul. Rolnej.

Natomiast w przypadku podgorzowskie gmin, to Związek Celowy Gmin MG-6 zdecydował, że Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów zostaną wybudowane w Deszcznie, Gralewie, Lubiszynie, Łupowie i Różankach.

Budowa PSZOK-ów ruszyła. Gdzie prowadzone są prace?

Gmina Santok pochwaliła się, że budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Gralewie już się rozpoczęła. - To miejsce, w którym za darmo w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi będzie można oddawać odpady segregowane, które nie mieszczą się w przydomowych czy osiedlowych śmietnikach. W PSZOK-u będzie można też zostawić odpady specjalne jak np. opony, baterie czy elektronika – informuje gmina Santok.

Jednak się jak się okazuje, Gralewo to niejedyne miejsce, gdzie wykonawca rozpoczął budowę PSZOK-ów. - Wykonawca, który zajmuje się budową siedmiu Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów rozpoczął prace w każdej gminie. Wszędzie został już ogrodzony plac budowy i przystąpiono do robót - komentuje Katarzyna Szczepańska, przewodnicząca zarządu Związku Celowego Gmin MG-6.

Wykonawca ma 7 miesięcy od dnia podpisania umowy na budowę siedmiu Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów na terenie Gorzowa i podgorzowskich gmin. To oznacza, że PSZOK-i powinny być gotowe w październiku 2023 roku.

Jakie odpady można oddać do PSZOK-u w Gorzowie?

Obecnie na terenie ZCG MG-6 funkcjonuje tylko jeden punkt przy ul. Małyszyńskiej 180 w Gorzowie. PSZOK przyjmuje bezpłatnie odpady segregowane, dostarczane przez mieszkańców Gorzowa i podgorzowskich gmin.

Jakie zatem odpady można przywieźć do PSZOKu? Jest to papier, metale, tworzywa sztuczne, szkło, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, bioodpady, odpady niebezpieczne, przeterminowane leki i chemikalia, odpady niekwalifikującego się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, odpady budowlane i rozbiórkowe oraz odpady z tekstyliów i odzieży.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/4 Budowa PSZOK-u w Gralewie

1/4 Budowa PSZOK-u w Gralewie

2/4 Budowa PSZOK-u w Gralewie

2/4 Budowa PSZOK-u w Gralewie

3/4 Budowa PSZOK-u w Gralewie

3/4 Budowa PSZOK-u w Gralewie

4/4 Budowa PSZOK-u w Gralewie

4/4 Budowa PSZOK-u w Gralewie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości