Wiadomości

Bez prawa jazdy i ważnego przeglądu. Tak jeździł taksówkarz z Gorzowa

21 kwietnia 2023, 08:29
fot. WITD
Kierowca taksówki z jednej z gorzowskich korporacji woził pasażerów, pomimo tego, że miał zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie liczby 24 punktów karnych. Dodatkowo taksówka nie miała ważnego przeglądu technicznego. Mężczyzna nie uniknie kary, oprócz grzywny czeka go również wniosek o ukaranie do sądu.

W środę 19 kwietnia Inspekcja Transportu Drogowego z Gorzowa przeprowadziła kontrolę taksówki jednej z gorzowskich korporacji na postoju przy ul. Krzywoustego, po tym jak kierowca zakończył kurs z pasażerem.

W trakcie kontroli taksówkarz pokazał inspektorom dokumenty, jednak okazało się, że prawo jazdy mężczyzny zostało zatrzymane przez starostę. Aby wyjaśnić sprawę, na miejsce została wezwana policja.

Okazało się, że mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy z powodu przekroczenia liczby 24 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego. Ponadto z danych zgromadzonych w Centralnej Ewidencji Pojazdów wynikało, że taksówka nie posiada ważnych badań technicznych, których termin upłynął na początku marca. Tym samym mężczyzna woził klientów samochodem bez ważnego przeglądu.

Inspekcja Transportu Drogowego z Gorzowa wszczęła wobec taksówkarza postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Ponadto wobec mężczyzny został skierowany wniosek o ukaranie do sądu.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości