• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 15 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Dwie dziewczyny biły się na oczach kolegów

18 kwietnia 2023, 12:30, Marcin Kluwak
screen z filmu
Dwie bijące się nastolatki, a wokół nich dopingujący tłum kolegów. To sceny, jakie rozegrały się w piątek 14 kwietnia na Bulwarze Zachodnim w Gorzowie. Bijące się dziewczyny do uczennice gorzowskich szkół średnich. Policja dotarła do opiekunów uczestniczek bójki, ale nikt nie chce zgłaszać zawiadomienia w tej sprawie.

- Nagłośnicie to, bo takich przypadków wśród dzieci i młodzieży jest coraz więcej. Piątkowy wieczór 14 kwietnia, Bulwar Zachodni w Gorzowie, doszło tam do brutalnej bójki dwóch dziewczyn, a tłum nastolatków na to wszystko patrzył – napisał do redakcji portalu gorzowianin.com czytelnik, który chce pozostać anonimowy.

Faktycznie, wszystko wydarzyło się w piątek 14 kwietnia około godz. 19 na Bulwarze Zachodnim w Gorzowie. Na nagraniu, które trafiło do naszej redakcji widać, jak tłum nastolatków - zarówno chłopców, jak i dziewczyn stoi na bulwarze, tworząc okrąg, a na środku stworzonego "ringu" biją się dwie dziewczyny - jedna w czarnej kurtce i czarnych spodniach, druga w brązowej bluzie i czarnych spodniach. Bijące się dziewczyny oraz ich obserwatorzy to uczniowie gorzowskich szkół średnich

Nastolatkowie zebrani wokół dopingowali bijące się dziewczyny, klaskali i krzyczeli. Ponadto na filmie widać, jak dziewczyna w brązowej bluzie upada na ziemię, a druga rzuca się na nią i zaczyna ją bić całej siły, w międzyczasie pytając się "jeszcze?". Na nagraniu słychać również krzyki i wulgaryzmy. Kiedy wstaje, dostaje cios w twarz od innej dziewczyny. Następnie słychać krzyk „wygrałam”. Wszystko było nagrywane telefonami przez nastolatków oglądających walkę.

Film trafił na policję, która zajęła się sprawą. - Materiał wideo trafił do funkcjonariuszy, którzy od razu zaczęli wyjaśniać sprawę. Udało się dotrzeć do rodziców nastolatek biorących udział w zdarzeniu, jednak nikt nie chce składać zawiadomienia w tej sprawie. W tym przypadku postępowanie byłoby prowadzone pod kątek naruszenia nietykalności cielesnej, ale policja może wszcząć postępowanie tylko na wniosek – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Według artykułu 217 § 1 kodeksu karnego "Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku". Jednak ściganie odbywa się na wniosek, z oskarżenia prywatnego.

Policjanci podkreślają, że będą prowadzić profilaktyczne pogadanki z młodzieżą w szkołach średnich na temat tego typu zdarzeń oraz o odpowiedzialności karnej.

Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości