• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Trzy firmy chcą przebudować Dworcową i teren przed dworcem PKP w Gorzowie

7 kwietnia 2023, 14:22
fot. Marcin Kluwak
Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na przebudowę ul. Dworcowej i terenu przed dworcem PKP wraz z budową zatok autobusowych przy ul. Jancarza. Najtańsza oferta jest o ponad 7 mln zł wyższa od założonego budżetu.

W lutym władze Gorzowa właśnie ogłosiły przetarg na przebudowę ul. Dworcowej i terenu przed dworcem PKP wraz z budową zatok autobusowych przy ul. Jancarza, Miasto czekało na zgłoszenia chętnych firm do piątku 7 kwietnia.

Miasto przeznaczyło na ten cel 16 mln 206 tys. 631,63 zł brutto. Natomiast do przetargu zgłosiły się trzy firmy. Najtańszą ofertę złożyła firma ZUE S.A. z Krakowa 23 mln 327 tys. 915,35 zł. Jest tym samym wyższa o 7 mln 121 tys. 283,72 zł wyższa, niż założony budżet.

Z kolei firma Budimex S.A. z Warszawy zaoferowała 24 mln 649 tys. 455,36 zł, a konsorcjum firm Tormel i Wuprinż S.A. z Poznania chce 25 mln 661 tys. zł za realizację inwestycji.

Teraz urzędnicy będą analizować oferty pod względem formalnym i zdecydują czy dołożą brakujące 7 mln 121 tys. 283,72 zł i rozstrzygną przetarg. Jeżeli tak, to wykonawca będzie miał 12 miesięcy od dnia podpisania umowy na realizację inwestycji.

Tak zmieni się ul. Dworcowa w Gorzowie. Przy ul. Dworcowej w Gorzowie powstanie deptak

Cały odcinek ul. Dworcowej zostanie przebudowany i zmieni się nie do poznania. Dworcowa na odcinku od skrzyżowania z ul. Sikorskiego do zjazdu w ulicę Dworcową, będzie odcinkiem, po którym będzie odbywać się ruch pieszych i pojazdów, aż do ulicy Jancarza. Dworcowa zostanie połączona z Jancarza w okolicy dawnego dworca PKS. Na pozostałym odcinku ulica ta zostanie zamieniona na deptak, zamknięty dla ruchu pojazdów.

W ramach inwestycji remontu doczeka się również torowisko tramwajowe wraz z trakcją tramwajową. Prace obejmą również budowę nowych parkingów, miejsc postojowych dla taxi, parkingów kiss&ride, a także budowę chodników i ścieżek rowerowych oraz doświetlenie przejść dla pieszych, natomiast skrzyżowania zostaną wyniesione. Przebudowana zostanie także kanalizacja deszczowa. Przy ul. Dworcowej zostaną również zamontowane 4 kamery monitoringu.

Plac przed dworcem PKP zostanie zagospodarowany na nowo. Zostanie zlikwidowana pętla tramwajowa. W jej miejsce zostaną wybudowane nowe tory tramwajowe, które będą skręcać w ul. Jancarza. Na placu przed dworcem pojawi się nowa zieleń, zostaną nasadzone drzewa, powstaną nowe trawniki.

Węzeł przesiadkowy w Gorzowie. Tak będzie wyglądał węzeł przesiadkowy przy ul. Jancarza w Gorzowie

Centrum przesiadkowe, które powstaje w rejonie dworca PKP będzie w wersji mini. Inwestycja zakłada przebudowę ul. Jancarza wraz z ul. Składową na odcinku ok. 504 m oraz przebudowę ul. Dworcowej i Jancarza.

Wzdłuż ul. Jancarza zostaną wybudowane 2 zatoki autobusowe, które zostaną odpowiednio oświetlone. Inwestycja przewiduje również budowę toalety dla podróżnych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości