• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 52 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Skrzyżowanie Słowiańskiej z Fredry już zamknięte

11 kwietnia 2023, 16:40, Marcin Kluwak
foto: Damian Pyta
We wtorek zamknięte zostało skrzyżowanie ulic Słowiańskiej i Fredry w Gorzowie. Wykonawca rozpocznie w tym miejscu budowę ronda. Na czas prac ul. Słowiańska będzie przejezdna, ale ze zwężeniem, natomiast autobusy MZK Gorzów pojadą objazdami.

Budowa ronda koło Słowianki w Gorzowie

Prace obejmą na początek przebudowę skrzyżowania po stronie południowej. To oznacza całkowite zamknięcie fragmentu jezdni południowej ul. Słowiańskiej na odcinku około 200 m oraz odcinka ul. Fredry, od ul. Słowiańskiej do ul. Długosza. Przy skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej z ul. Fredry, ruch będzie odbywał się dwukierunkowo jezdnią północną, czyli tą po stronie obiektów Słowianki. Wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu oraz chodnik po stronie ul. Fredry.

Autobusy jadą nowymi trasami

W związku z budową ronda przy Słowiance i zamknięcia skrzyżowania ul. Słowiańskiej i Fredry zostały zmienione trasy autobusów linii 105 oraz 137.

Dla linii nr 105 zawieszone zostaną w obu kierunkach przystanki: Dunikowskiego i Długosza przy ul. Fredry oraz przystanek Staszica przy ul. Marcinkowskiego w kierunku pętli Os. Staszica. Dla linii nr 137 zawieszony zostaje w obu kierunkach przystanek Długosza przy ul. Fredry.

Linia 105 - w kierunku Cmentarza Brama II od skrzyżowania ulic Marcinkowskiego i Staszica pojedzie następującymi ulicami: Staszica, Fredry (przystanek Fredry), Matejki (przystanek Matejki), Kosynierów Gdyńskich (przystanek Mickiewicza) i od przystanku Błotna powróci na stałą trasę.

- trasa w kierunku Os. Staszica od skrzyżowania ulic Żwirowa, Roosevelta, Słowiańska będzie wyglądała następująco: Kosynierów Gdyńskich (przystanek Mickiewicza), Matejki (przystanek Sienkiewicza), Fredry (przystanek Fredry, Staszica (przystanek Staszica) do pętli Os. Staszica.

Linia 137 - w kierunku przystanku pętli TPV od skrzyżowania ulic Żwirowa, Roosevelta, Słowiańska pojedzie ulicami: Kosynierów Gdyńskich (przystanek Mickiewicza), Matejki (przystanek Sienkiewicza), Fredry (przystanek Fredry) i od skrzyżowania z ul. Staszica powróci na stałą trasę.

- W kierunku pętli Ustronie od skrzyżowania ulic Fredry i Staszica pojedzie ulicami: Fredry (przystanek Fredry), Matejki (przystanek Matejki), Kosynierów Gdyńskich (przystanek Mickiewicza) i od skrzyżowania z ul. Roosevelta powróci na stałą trasę.

Ponadto od 11 kwietnia zostaną uruchomione przystanki Błotna (na żądanie) przy ulicy Żwirowej w kierunku śródmieścia oraz tylko dla linii nr 128 przystanek rondo Górczyńskie przy ul. Górczyńskiej w kierunku ronda Niepodległości.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości