• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Koncepcja jest. Co dalej ze stadionem piłkarskim w Gorzowie? [wizualizacje]

31 marca 2023, 09:10, Marcin Kluwak
fot. Michał Heck - Architekt
Podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, radny Jerzy Synowiec dopytywał się o przyszłość stadionu piłkarskiego przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie. Radny chciał wiedzieć czy przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej nie jest zagrożony i nie skończy się na samym przygotowaniu koncepcji. W końcu na nowy stadion czekają nie tylko gorzowskie kluby piłkarskie, ale również kibice.

Trwają prace nad koncepcją projektową modernizacji stadionu piłkarskiego przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie. Architekt Michał Heck z Chwalęcic zajmuje się nie tylko przygotowaniem koncepcji dokumentacji projektowej, ale również opracowaniem szacunku kosztów na realizację inwestycji. Zgodnie z umową wszystko powinno być gotowe do 5 kwietnia 2023 roku. W międzyczasie klub piłkarski Stilon Gorzów chwalił się efektami prac i publikował wizualizacje stadionu.

Podczas ostatniej Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbyła się w środę 29 marca, radny Jerzy Synowiec dopytywał się o przyszłość stadionu i to czy na samej koncepcji się nie skończy. - Chciałbym, żeby prezydent wlał trochę optymizmu w moje serce i serca tysięcy kibiców stilonu Gorzów. Czy przetarg na projekt stadionu piłkarskiego nie jest zagrożony? - pytał się radny Jerzy Synowiec podczas sesji.

Co na to władze Gorzowa? - W tej chwili jest przygotowana koncepcja budowy stadionu. Czekamy na koniec prac. Na tej bazie ogłosimy przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej. Koncepcja, która jeszcze obecnie przygotowywana jest bardzo ogólna. Natomiast my będziemy ten projekt etapować i przebudowa stadionu będzie realizowana latami. Inwestycji nie zrealizujemy sami, więc wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego i rządu będzie mile widziane – podkreślał Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Wiadomo jednak, że w tym roku w budżecie miasta nie ma przeznaczonych środków na zlecenie opracowania dokumentacji projektowej przebudowy stadionu piłkarskiego. Zresztą tej inwestycji, nie ma w planie zamówień publicznych na 2023 rok, który był aktualizowany 2 marca. Można zatem spodziewać się, że postępowanie przetargowe na wykonanie dokumentacji projektowej zostanie ogłoszone dopiero w 2024 roku.

- Ze względu na ograniczone środki budżetowe miasta Gorzowa nie jest planowane w bieżącym roku zlecenie opracowania dokumentacji projektowej. Określenie czasu realizacji przedmiotowego zadania będzie możliwe po ustaleniu wstępnego zakresu robót i wyliczeniu szacunkowych kosztów inwestycji na bazie opracowanej koncepcji modernizacji stadionu - tłumaczył w styczniu Bartosz Kmita, sekretarz Urzędu Miasta Gorzowa.

Tak ma wyglądać stadion piłkarski w Gorzowie

Stadion piłkarski przy ul. Olimpijskiej przejdzie całkowitą metamorfozę. Modernizacja stadionu ma zostać wykonana zgodnie z wymogami dla obiektów sportowych pierwszej ligi. Na trybunach mają być miejsca dla nawet 8-10 tys. widzów.

W ramach modernizacji stadionu, projektant ma przewidzieć m.in. 4 nowe trybuny dookoła płyty piłkarskiej, w miejsca dla VIP. Przebudowa ma objąć budowę szatni dla drużyn z infrastrukturą sanitarną: prysznice, umywalki, toalety, gabinety masażu i odnowy biologicznej z wanną na lód, siłownia, szatnie dla sędziów, pomieszczenia gospodarcze, pomieszczenie kontroli antydopingowej, urządzenia sanitarne.

Oprócz tego na stadionie mają zostać wybudowane stoiska gastronomiczne, pomieszczenia robocze, sala do konferencji prasowych, sala odpraw, pokój VAR, reżyserka TV, studia TV. Zmodernizowane mają zostać kasy biletowe, a na stadionie ma pojawić się system monitoringu wizyjnego, nowe nagłośnienie, instalacja światłowodowa VAR czy miejsce dla wozów transmisyjnych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/6 Wizualizacje stadionu piłkarskiego w Gorzowie

1/6 Wizualizacje stadionu piłkarskiego w Gorzowie

2/6 Wizualizacje stadionu piłkarskiego w Gorzowie

2/6 Wizualizacje stadionu piłkarskiego w Gorzowie

3/6 Wizualizacje stadionu piłkarskiego w Gorzowie

3/6 Wizualizacje stadionu piłkarskiego w Gorzowie

4/6 Wizualizacje stadionu piłkarskiego w Gorzowie

4/6 Wizualizacje stadionu piłkarskiego w Gorzowie

5/6 Wizualizacje stadionu piłkarskiego w Gorzowie

5/6 Wizualizacje stadionu piłkarskiego w Gorzowie

6/6 Wizualizacje stadionu piłkarskiego w Gorzowie

6/6 Wizualizacje stadionu piłkarskiego w Gorzowie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości