• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Taka jest wizja stadionu piłkarskiego w Gorzowie [wizualizacje]

8 marca 2023, 08:25, Marcin Kluwak
fot. Michał Heck - Architekt
Stilon Gorzów po raz kolejny pochwalił się tym, jak w przyszłości ma wyglądać stadion piłkarski przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie. Są to wizualizacje autorstwa architekta Michała Hecka z podogorzwskich Chwalęcic, który zajmuje się przygotowaniem koncepcji projektowej modernizacji stadionu piłkarskiego.

Trwają prace nad koncepcją projektową modernizacji stadionu piłkarskiego przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie. Architekt Michał Heck z Chwalęcic zajmuje się nie tylko przygotowaniem koncepcji dokumentacji projektowej, ale również opracowaniem szacunku kosztów na realizację inwestycji. Zgodnie z umową wszystko powinno być gotowe do 5 kwietnia 2023 roku.

Prace nad przygotowaniem idą pełną parą, a ich efektami pochwalił się po raz kolejny Stilon Gorzów. To jak może wyglądać w przyszłości gorzowski stadion piłkarski, naprawdę robi wrażenie. Na wizualizacjach widzimy już nie tylko to, jak miałyby wyglądać trybuny – część z nich byłaby zadaszona, ale również obiekt z zewnątrz razem z wejściem na stadion z kołowrotkami czy też boksy z kasami biletowymi i stoiskami gastronomicznymi. Wizja stadionu jest bardzo obiecująca, jednak kiedy doczekamy się takiego stadionu w Gorzowie?

Stadion piłkarski w Gorzowie. Kiedy zostanie przebudowany stadion przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie?

Koncepcja to jedno, ale kiedy możemy spodziewać się ogłoszenia przetargu na przygotowanie dokumentacji projektowej, a następnie realnych prac budowlanych na stadionie piłkarskim w Gorzowie?

- Koncepcja wstępna modernizacji stadionu piłkarskiego w układzie wariantowym została opracowana. Po dokonaniu niezbędnych uzgodnień przez autora koncepcji opracowana zostanie koncepcja docelowa. Jej termin opracowania to 5 kwietnia. Koncepcja przewiduje etapowanie inwestycji. Ze względu na ograniczone środki budżetowe miasta Gorzowa nie jest planowane w bieżącym roku zlecenie opracowania dokumentacji projektowej. Określenie czasu realizacji przedmiotowego zadania będzie możliwe po ustaleniu wstępnego zakresu robót i wyliczeniu szacunkowych kosztów inwestycji na bazie opracowanej koncepcji modernizacji stadionu - komentuje Bartosz Kmita, sekretarz Urzędu Miasta Gorzowa.

To oznacza, że miasto tak naprawdę nie potrafi na ten moment powiedzieć, kiedy stadion piłkarski zostanie zmodernizowany. Jednak jest pewne, że to kwestia najbliższych kilku lat.

Tak ma wyglądać stadion piłkarski w Gorzowie

Stadion piłkarski przy ul. Olimpijskiej przejdzie całkowitą metamorfozę. Modernizacja stadionu ma zostać wykonana zgodnie z wymogami dla obiektów sportowych pierwszej ligi. Na trybunach mają być miejsca dla nawet 8-10 tys. widzów.

W ramach modernizacji stadionu, projektant ma przewidzieć m.in. 4 nowe trybuny dookoła płyty piłkarskiej, w miejsca dla VIP. Przebudowa ma objąć budowę szatni dla drużyn z infrastrukturą sanitarną: prysznice, umywalki, toalety, gabinety masażu i odnowy biologicznej z wanną na lód, siłownia, szatnie dla sędziów, pomieszczenia gospodarcze, pomieszczenie kontroli antydopingowej, urządzenia sanitarne.

Oprócz tego na stadionie mają zostać wybudowane stoiska gastronomiczne, pomieszczenia robocze, sala do konferencji prasowych, sala odpraw, pokój VAR, reżyserka TV, studia TV. Zmodernizowane mają zostać kasy biletowe, a na stadionie ma pojawić się system monitoringu wizyjnego, nowe nagłośnienie, instalacja światłowodowa VAR czy miejsce dla wozów transmisyjnych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/6 Wizualizacje stadionu piłkarskiego w Gorzowie

1/6 Wizualizacje stadionu piłkarskiego w Gorzowie

2/6 Wizualizacje stadionu piłkarskiego w Gorzowie

2/6 Wizualizacje stadionu piłkarskiego w Gorzowie

3/6 Wizualizacje stadionu piłkarskiego w Gorzowie

3/6 Wizualizacje stadionu piłkarskiego w Gorzowie

4/6 Wizualizacje stadionu piłkarskiego w Gorzowie

4/6 Wizualizacje stadionu piłkarskiego w Gorzowie

5/6 Wizualizacje stadionu piłkarskiego w Gorzowie

5/6 Wizualizacje stadionu piłkarskiego w Gorzowie

6/6 Wizualizacje stadionu piłkarskiego w Gorzowie

6/6 Wizualizacje stadionu piłkarskiego w Gorzowie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości