• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11
Wiadomości

Miasto idzie na wojnę. Sprawa Przemysłówki trafi do sądu

30 marca 2023, 08:39, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Do budynku Przemysłówki w centrum Gorzowa mieli się przenieść urzędnicy oraz Miejskie Centrum Kultury. Jednak przebudowa budynku wciąż trwa i zakończy się z ogromnym opóźnieniem, bo aż pod koniec 2024 roku. Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki zapowiada, że zamierza pójść z projektantem do sądu, bo to, co zostało zrobione jest karygodne.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

W budynku niskim Przemysłówki docelowo ma się znaleźć Miejskie Centrum Kultury wraz z salą widowiskowo-koncertową. Inwestycja miała być gotowa do 31 października 2022 roku, ale ten termin nie został dotrzymany. Powód? Miasto musiało wykonać projekt wykonawczy zmienny dla zadania "Modernizacja i wyposażenie obiektów kultury w Gorzowie". Wszystko przez to, że parter Przemysłówki był w dużo gorszym stanie technicznym, niż przypuszczano. To spowodowało, że niski budynek po banku trzeba było wyburzyć.

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Podczas Sesji Rady Miasta, która odbyła się w środę 29 marca radny Tomasz Rafalski z Prawa i Sprawiedliwości mówił o fatalnym stanie obecnej siedziby Miejskiego Centrum Kultury i dopytywał się o przebudowę budynku Przemysłówki, gdzie docelowo mają zostać przeniesieni pracownicy MCK. – Dokładnego terminu oddania tej inwestycji wciąż nie znamy – mówił radny Rafalski.

Miasto idzie na wojnę z projektantem Przemysłówki w Gorzowie

Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki przyznał, że obecny budynek MCK to miejsce wstydu, jednak to nie jest największy obecnie problem. Miasto zamierza pójść na wojnę z wykonawcą projektu przebudowy niskiego budynku Przemysłówki i skierować sprawę do sądu.

- Niestety kłopoty spowodowane błędną dokumentacją spowodowały ogromne opóźnienia przy przebudowie Przemysłówki. Na pewno pójdziemy z projektantem do sądu. Bo to, co zostało zrobione przy tym projekcie jest karygodne. Mieliśmy remontować budynek niższy, w którym znajdował się bank, a musieliśmy go ostatecznie wyburzyć. To co projektant zrobił w dokumentacji, nie pokrywało się z rzeczywistością. Niestety dopiero jak firma weszła na plac budowy, zaczęliśmy się dowiadywać o różnych historiach. Ostatnie prace archeologiczne również przedłużyły te roboty – mówił Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Przebudowa Przemysłówki w Gorzowie. Kiedy inwestycja będzie gotowa?

Obecnie miasto ma już gotowy projekt wykonawczy i czeka na zmianę pozwolenia na budowę. Według założeń, prace przy budowie siedziby MCK w Przemysłówce mają ruszyć się jeszcze wiosną. Planowane zakończenie robót to koniec 2024 roku. - Mam nadzieję, że w 2024 roku budynek Przemysłówki będzie gotowy i uda się nam przenieść pracowników w nowe miejsce – podkreśla prezydent Wójcicki.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości