• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Gorzów: Wartownia zostanie przeniesiona na drugi brzeg?

29 marca 2023, 16:44
fot. archiwum
Zmiana lokalizacji Wartowni to gorący temat w Gorzowie w ostatnich miesiącach. O to, gdzie będą odbywały się letnie koncerty, dopytywał się podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa radny Piotr Wilczewski. Według nieoficjalnych informacji nową lokalizacją mają być błonia po drugiej stronie rzeki.
Wartownia przy ul. Wał Okrężny w Gorzowie to miejsce rozrywki, które przez ostatnie dwa lata przyciągało tłumy osób. Jednocześnie grupa mieszkańców skarżyła się na działalność Wartowni i chciała zmiany jej lokalizacji. Dlatego też od października 2022 roku trwała dyskusja na temat nowego miejsca, w które mogłaby zostać przeniesiona. Władze Gorzowa w styczniu 2023 roku podkreślały, że wychodzą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i pracują nad wyborem nowej lokalizacji Wartowni.

Na początku marca portal gorzowianin.com napisał do Miejskiego Centrum Kultury wniosek o udostępnienie informacji publicznej w sprawie lokalizacji Wartowni. - Ostateczna decyzja w sprawie lokalizacji Wartowni jeszcze nie zapadła. Stanie się to najpewniej do końca maja – odpowiedziała Hanna Dębska, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.

Temat Wartowni powrócił również podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbyła się w środę 29 marca. - Czy została już podjęta decyzja w sprawie lokalizacji Wartowni? Bo tajemnicą poliszynela jest chyba to, że ma znaleźć się niedaleko Lidla na Szpitalnej – mówił Piotr Wilczewski.

Jednak prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki odpowiedział, że żadne wiążące decyzje jeszcze nie zapadły. Co innego mówią natomiast osoby zaangażowane w projekt, które wprost przyznają, że Wartownia zostanie ostatecznie przeniesiona na drugi brzeg Warty i będzie mieściła się na błoniach, które znajdują się na tyłach Akademii Jakuba z Paradyża od strony mostu Lubuskiego. - Taką decyzję podjęło Miejskie Centrum Kultury wspólnie z organizatorem. A wszystko przez petycję, którą napisało 5 osób – mówi osoba, która zna sprawę i chce pozostać anonimowa.

To oznacza, że Wartownia przeniesie się zaledwie kilkaset metrów w linii prostej. - Jak dla mnie, ta zmiana lokalizacji na drugi brzeg to absurd – przyznaje nasz rozmówca.

Jak będzie ostatecznie? Przekonamy się o tym pod koniec maja, kiedy zazwyczaj rusza budowa kontenerowego miasteczka. Natomiast same koncerty ruszą w ostatni weekend czerwca.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości