• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Motorniczy i pasażerka uratowali życie mężczyzny w tramwaju

24 marca 2023, 10:30, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Dramatyczne sceny rozegrały się w środowy poranek w tramwaju na osiedlu Piaski w Gorzowie. Jeden z pasażerów stracił przytomność i upadł na podłogę. Motorniczy wraz z pasażerką prowadzili reanimację mężczyzny. Na szczęście życie pasażera udało się uratować.

Wszystko działo się w środę 22 marca po godz. 6 rano na pętli tramwajowej przy ul. Kazimierza Wielkiego na osiedlu Piaski. Motorniczy tramwaju linii nr 3 czekał na odjazd i nagle usłyszał hałas i poruszenie wśród pasażerów. Poszedł zobaczyć, co się stało.

- Na podłodze tramwaju leżał nieprzytomny mężczyzna, natomiast wokół niego zgromadziło się kilkoro pasażerów. Motorniczy wraz z jedną z pasażerek przystąpili do reanimacji mężczyzny. Aż do przyjazdu karetki pogotowia prowadzili na zmianę resuscytację krążeniowo-oddechową – opowiada Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Na szczęście reanimacja motorniczego i pasażerki była skuteczna, mężczyźnie udało się przywrócić funkcje życiowe. Mężczyzna został zabrany do szpitala.

Kierowca osobówki dostał zawału. Pomogła mu kierowczyni autobusu MZK

Zaledwie kilka godzin później, bo po godz. 12 kierowczyni autobusu MZK, który zjeżdżał z rezerwy (jechał bez pasażerów) do zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji, zauważyła na rondzie Myśliborskim samochód osobowy, który się zatrzymał, a jego kierowca miał opartą głowę na kierownicy i trzymał się za klatkę piersiową.

- Nasza kierowczyni zatrzymała autobus w bezpiecznym miejscu i ruszyła z pomocą kierowcy pojazdu osobowego. Razem z innym świadkiem wyciągnęła mężczyznę z samochodu i ułożyła w pozycji bezpiecznej. Zostało również wezwane pogotowie – relacjonuje Pejski.

Jak się okazało, mężczyzna doznał zawału serca i szybka reakcja pozwoliła uratować jego życie.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości