• Dziś 10°/3°
  • Jutro /4°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Bieg kolorowej skarpety w Gorzowie

22 marca 2023, 14:36, Marcin Kluwak
fot. archiwum
W sobotę 25 marca w parku Górczyńskim w Gorzowie odbędzie się wyjątkowa impreza – bieg kolorowej skarpety, czyli impreza, która ma pokazać wsparcie dla osób z zespołem Downa. Obowiązkowym elementem ubioru biegaczy będą kolorowe skarpety, założone oczywiście nie do pary. Dystans do pokonania to 3,21 km.

Światowy Dzień Zespołu Downa jest obchodzony 21 marca. Z tej okazji, w wielu miastach są organizowane Biegi Kolorowej Skarpety, gdzie uczestniczy mają do pokonania dystans 3,21 km, a na nogach mają założone kolorowe skarpety nie do pary.

O co chodzi? Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol różnorodności, odmienności i niedopasowania społecznego czyli wszystko to, z czym na co dzień muszą zmagać się osoby z zespołem Downa. Stąd też inicjatywa zorganizowania biegu, który ma na celu uwrażliwienie ludzi na osoby zmagające się z tą chorobą i zwiększanie świadomości społecznej na temat trisomii 21. Wada ta polega na tym, że w 21. parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy.

Bieg kolorowej skarpety w Gorzowie 2023

W Gorzowie bieg kolorowej skarpety odbędzie się w sobotę 25 marca w parku Górczyńskim. Oczywiście obowiązkowym elementem ubioru biegaczy będą kolorowe skarpety, założone oczywiście nie do pary. Wszystko po to, aby pokazać wsparcie dla dzieci z zespołem Downa.

Start biegu głównego na 3,21 km o godz. 16. Natomiast dzieci pobiegną na dystansie 321 metrów. Biuro zawodów w parku Górczyńskim będzie czynne w godz. 13.30-15.30.

Do biegu zgłosiło się 321 uczestników, czyli tyle ile wynosił limit. Wpisowe zostanie przekazane na edukację i rozwój dzieci ze Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "Tacy Sami".

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości