• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 27 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Gorzów: To będzie pierwszy wybieg dla psów na tym osiedlu

9 marca 2023, 09:21
zdjęcie poglądowe
Władze Gorzowa wybrały firmę, która zajmie się zaprojektowaniem wybiegu dla psów wraz z oświetleniem na os. Słonecznym. Będzie to pierwszy tego typu obiekt na tym osiedlu.

Od 4 lat w parku Górczyńskim funkcjonuje wybieg dla psów "Psia polana", który bardzo przypadł do gustu właścicielom czworonogów. Natomiast do 10 maja 2023 roku ma zostać wybudowany kolejny wybieg dla psów. Tym razem wybieg powstanie nad rzeką Kłodawką, na działce pomiędzy placem zabaw, a hotelem Gracja. To inwestycja z budżetu obywatelskiego 2022.

Natomiast kolejny wybieg dla psów w naszym mieście ma zostać wybudowany na os. Słonecznym. Władze Gorzowa szukały w ostatnich tygodniach firmy, która zajmie się zaprojektowaniem wybiegu dla psów wraz z oświetleniem przy ul. Słonecznej. Jak się okazało, aż pięć firm zgłosiło swoje oferty. Urzędnicy zdecydowali, że przygotowaniem dokumentacji projektowej zajmie się Outside Studio z Lublina za kwotę 11 tys. 70 zł.

Wybieg dla psów na os. Słonecznym w Gorzowie

Wybieg dla psów ma zostać wybudowany na skwerze przy skrzyżowaniu ul. Słonecznej i Polarnej. Według zamówienia ma składać się z następujących elementów: równoważni dla psów, muru, koła obręczy, palisady. A także z altany, 3 koszy na psie odchody, ławek z oparciem, śmietnika na odpady zmieszane i śmietnika do selektywnej zbiórki odpadów. Całość będzie oczywiście ogrodzona ze specjalną śluzą oraz oświetlona.

Miejsce dla psów z osiedla Słonecznego powinno zostać wybudowane jeszcze w 2023 roku. Po tym, jak będzie gotowa dokumentacja projektowa, władze Gorzowa będą mogły ogłosić przetarg na roboty budowlane.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości