• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Zmiany tras i godzin odjazdów. To się zmieni w komunikacji miejskiej w Gorzowie

10 marca 2023, 12:38, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Od maja zmieni się rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Gorzowie. Zmianie ulegną trasy linii 111, 121, 134, a linia 137 zostanie zlikwidowana. Ponadto zmienią się godziny odjazdów autobusów, a niektóre linie zostaną wydłużone. Mieszkańcy Gorzowa mogą wziąć udział w konsultacjach społecznych i wypowiedzieć się na temat zmian.

W środę 8 marca portal gorzowianin.com informował o tym, że miasto wspólne z Miejskim Zakładem Komunikacji w Gorzowie planuje wprowadzenie zmian w rozkładzie jazdy autobusów. Jednak zanim zmiany wejdą w życie, zostaną poddane pod konsultacje społeczne. Te potrwają do 24 marca.

Nowe rozkłady jazdy powstały w ramach opracowania, którego głównym założeniem była koordynacja sieci połączeń, tak aby odpowiadała potrzebom mieszkańców z uwzględnieniem możliwości finansowych miasta.

Nowe trasy i zmiana rozkładów jazdy w Gorzowie. Takie będą najważniejsze zmiany od maja

- Proponowane zmiany obejmują modyfikację przebiegu tras linii 111, 121, 134, wydłużenie linii 108, 112, 116 i 118, 127 i 133 do osiedla Staszica, likwidację linii 137 wraz z jednoczesną korektą trasy linii 123.

- Wprowadzone zostaną cykliczne rozkłady jazdy i koordynacja godzin odjazdów autobusów jadących w podobnych kierunkach, co pozwoli wyeliminować kumulację autobusów na tej samej trasie w jednym czasie.

- Autobusy linii 101, 104, 124, 126 w w dni powszednie w godzinach szczytu będą kursowały co 15 minut,a poza nim co 20 min.

- Wspólną częstotliwość modułową dla zbieżnych odcinków tras zyskają również linie uzupełniające 103, 111, 113, 122, 125, 134.

- W niedzielę autobusy na liniach podstawowych będą jeździły co 30 min, a na uzupełniających co 60 min.

- Linia 134 z marginalnej stanie się uzupełniającą i wraz z liniami 103 i 125 tworzyć będą skoordynowane połączenia o lepszej częstotliwości na wspólnych odcinkach tras.

- Zmiana przebiegu trasy linii 111 pozwoli na lepsze skomunikowanie z CSR „Słowianka” wraz z powstającą halą widowiskowo-sportową przy ul. Słowiańskiej.

- Poprawie ulegnie również koordynacja rozkładów z połączeniami kolejowymi i autobusowymi, w szczególności w godzinach porannych i wieczornych.

Konsultacje społeczne proponowanych zmian w komunikacji miejskiej w Gorzowie

Projekty rozkładów znajdują się na stronie www.mzk-gorzow.com.pl w zakładce Komunikaty. Mieszkańcy Gorzowa mogą wziąć udział w konsultacjach społecznych i wypowiedzieć się na temat proponowanych zmian. Wnioski, uwagi i opinie można przesyłać do 24 marca za pośrednictwem:

- formularza kontaktowego na stronie MZK: link w zakładce Komunikaty,

- poczty elektronicznej na adres: wgt@um.gorzow.pl,

- poczty tradycyjnej na adres: Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, ul. Myśliborska 34, 66-400 Gorzów Wielkopolski, z dopiskiem „rozkłady jazdy”.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości