Wiadomości

Przyjechała po dzieci do przedszkola. Matka była kompletnie pijana

9 marca 2023, 10:17, Marcin Kluwak
fot. Lubuska policja
34-latka przyjechała autem po dzieci do przedszkola w Lipkach Wielkich. Jeden ze świadków widział, jak kobieta ma problemy z utrzymaniem równowagi, więc zabrał jej kluczyki. Mężczyzna próbował zatrzymać 34-latkę, ale ta uciekła. Kobieta została ostatecznie zatrzymana przez policję. Miała w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu, a do tego dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Wszystko działo się w środę 8 marca po godz. 14 na terenie przedszkola w Lipkach Wielkich. Dyżurny gorzowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że nietrzeźwa kobieta przyjechała autem po dzieci do placówki.

- Jeden ze świadków widział, jak kobieta ma problemy z utrzymaniem równowagi i zabrał jej kluczyki. Próbowano ją zatrzymać, ale kobiecie udało się uciec. Na miejsce przyjechali policjanci i po dokonaniu niezbędnych ustaleń, szybko dotarli do kierującej. 34-letnia kobieta nie chciała współpracować, nie wykonywała poleceń. Funkcjonariusze wyraźnie czuli od niej alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta ma w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. 34-latka została zatrzymana, a po dzieci przyjechał ojciec – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Nie dość, że kobieta wsiada za kierownicę auta po wpływem alkoholu, to okazało się, że od kilku lat ma sądowy zakaz kierowania pojazdami, który obowiązuje ją dożywotnio. 34-latka została przewieziona do gorzowskiej komendy, gdzie spędziła noc. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości i złamania sądowego zakazu. Grozi jej do 5 lat więzienia.

- W tej sytuacji należy pochwalić postawę świadków, którzy zareagowali i nie dopuścili do tego, żeby kobieta wsiadła do samochodu razem z dziećmi – podkreśla Jaroszewicz.

Pijana matka wiozła dziecko do przedszkola w Gorzowie

To nie pierwsze tego typu zdarzenie w ostatnim czasie. Pod koniec lutego policjanci z Gorzowa zatrzymali pijaną 35-latkę kierującą osobowym oplem przy ul. Londyńskiej w Gorzowie. Kobieta miała ponad 1 promil alkoholu w swoim organizmie. Mało tego, w samochodzie znajdowało się kilkuletnie dziecko, które pijana matka chciała zawieźć do przedszkola. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości