Wiadomości

Selgros w Gorzowie. Nie każdy zrobi tam zakupy

3 marca 2023, 20:48, Marcin Kluwak
fot. selgros.pl
Mieszkańcy Gorzowa już cieszą, że w mieście powstanie market z prawdziwego zdarzenia. Takiego obecnie możemy szukać ze świecą, ale i tak nie znajdziemy. Ile razy musieliście jeździć od sklepu do sklepu, żeby zrobić kompleksowe zakupy? Niedługo to się zmieni.

Kaufland to w Gorzowie obecnie największy i najlepiej zaopatrzony sklep. Nie jest to jednak hipermarket, taki jaki kiedyś był przy Słowiańskiej czy Górczyńskiej. Po Tesco pozostały wspomnienia - w jednym jest już sklep budowlany, w drugim ma niebawem powstać park handlowy, gdzie jednym z głównych najemców będzie Carrefour.

W ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy gorzowianie zyskają więc dwa większe markety, chociaż o wielkości samego Carrefoura niewiele wiadomo. Najpierw była informacja o hipermarkecie (podobnym do Tesco), a później o tym, że jednak sklep będzie częścią parku.

O wiele więcej wiadomo na temat Selgrosa, który ma zostać wybudowany na działce przy ulicy Jedwabniczej i Walczaka. Najważniejsze jednak jest to, że Selgros nie jest typowym marketem, czy hipermarketem. To tak zwane centrum zaopatrzenia. 

- Selgros Cash&Carry to ogólnopolska sieć hal handlu hurtowego. Oferujemy pełne zaopatrzenie dla osób prowadzących działalność gospodarczą - czytamy na stronach internetowych firmy. Co to oznacza dla przeciętnego mieszkańca Gorzowa, który nie prowadzi działalności gospodarczej? Czy będzie mógł robić zakupy w tym sklepie? Tak, ale nie każdy wejdzie do sklepu! Trzeba mieć kartę i ukończony 18 rok życiat. Tu znów odwołujemy się do informacji zawartych na stronach internetowych sieci. 

-  Aby dokonać zakupów, konieczna jest karta, którą wydajemy wszystkim pełnoletnim klientom bezpłatnie. Karta uprawnia do wejścia na teren hali dwie osoby (posiadacza karty i osobę towarzyszącą). W zakupach mogą towarzyszyć Państwu dzieci po uprzednim wpisaniu ich na listę znajdującą się w Informacji - czytamy.

Jak duży będzie Selgros w Gorzowie?

Powierzchnia sprzedaży sklepu sieci Selgros wynosić będzie około 6 000 metrów kwadratowych. Dla zobrazowania wielkości sprawdziliśmy jaką powierzchnię mają markety w naszym mieście. Otóż wspomniany wcześniej Kaufland ma 3500 metrów kwadratowych powierzchni handlowej, sklepy sieci Lidl mają około 1400 metrów a Biedronki maksymalnie 1000 metrów, z kolei Leroy Merlin przy Słowiańskiej ma aż 10 000 metrów kwadratowych. Natomiast około 6 tysięcy metrów kwadratowych mają wszystkie sklepy zlokalizowane w N-Parku. 

- Na działce przy ul. Walczaka i Jedwabniczej w Gorzowie, zaplanowano budowę nowoczesnego centrum zaopatrzenia Selgros. Prace trwać będą od sześciu do ośmiu miesięcy, od terminu rozpoczęcia budowy, który nie został jeszcze wyznaczony - mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Wojciech Klinger, specjalista ds. marketingu z firmy Selgros

Kiedy więc będziemy mogli zrobić zakupy w sklepie sieci Selgros w Gorzowie? Okazuje się, że dużo zależy od rozpoczęcia prac przez sąsiadujące SHOPP. CITY. - Jeżeli SHOPP.CITY przystąpi do budowy parku handlowego, będziemy dążyć do otwarcia w tym samym czasie, jednak na tym etapie inwestycji nie możemy udzielić szerszej informacji - dodaje Wojciech Klinger.

Kiedy rozpocznie się budowa Gorzów Power Center?

Według zapowiedzi firmy Acteeum Central Europe budowa Gorzów Power Center, którego częścią będzie Selgros ma rozpocząć się jeszcze wiosna 2023 roku. Zgodnie z harmonogramem przygotowanym przez inwestora, prace budowlane mają potrwać 12 miesięcy. Tym samym otwarcie parku handlowego zostało zaplanowane na wiosnę 2024 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości