• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Rozbój na 11-latku w samym centrum Gorzowa

1 marca 2023, 11:22, Marcin Kluwak
foto: KMP Gorzów
Na 10 lat do więzienia może pójść 28-letni mężczyzna, który w minioną sobotę wymusił na 11-latku wydanie pieniędzy. Chodziło o 50 złotych. Zdarzenia miało miejsce w samym centrum Gorzowa - w okolicach tzw. Dominanty.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 25 lutego około godziny 14. Policjanci ustalili, że przy ulicy Grobla w rejonie tak zwanej „Dominanty” do 11-latka podszedł nieznany mu mężczyzna, który zaczął z nim rozmawiać. Po chwili jednak miał grozić chłopcu i zażądać pieniędzy. 

- Przestraszony 11-latek, w obawie o swoje życie, wydał sprawcy 50 złotych. Mężczyzna zabrał pieniądze i się oddalił. Chłopiec zadzwonił do swojego ojca, który następnie powiadomił policjantów. Patrole w mieście otrzymały informacje o tym zdarzeniu. Do działań zaangażowali się kryminalni. Ich praca operacyjna doprowadziła nie tylko do ustalenia wizerunku mężczyzny, ale także miejsca jego przebywania. Funkcjonariusze zatrzymali 28-latka i przewieźli do gorzowskiej komendy - opwiada Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. 

Mężczyzna miał przy sobie podejrzane substancje, które będą poddane badaniom. To na nie miał wydać pieniądze, wymuszone od chłopca. Po zatrzymaniu został przesłuchany

- Prokurator przedstawił mu zarzut wymuszenia rozbójniczego o charakterze chuligańskim. Podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Najbliższe dwa miesiące 28-latek spędzi w areszcie. Zdecydował o tym sąd po wniosku złożonym przez prokuratora - dodaje Grzegorz Jaroszewicz. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości