• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Ważne zmiany w kursowaniu autobusów MZK w Gorzowie

1 marca 2023, 09:22, red
fot. archiwum
Od 1 marca Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wprowadził zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. W związku ze wzrostem liczby podróżnych zostały uruchomione dodatkowe kursy linii 106, 107, 110 i 130.

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wspólnie z władzami Gorzowa podjął decyzję o wprowadzeniu zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej od środy 1 marca. Decyzja została podjęta w związku ze wzrostem liczby pasażerów w kierunku Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Stąd też w dni robocze zostaną uruchomione dodatkowe kursy linii 106 i 130.

- kurs linii 130 o 5:22 z przystanku AWF do Baczyny przez ulicę Mosiężną zostanie opóźniony na godz. 5:30 i skierowany na podstawową trasę tj. bez wjazdu w ul. Mosiężną, natomiast o godz. 5:22 odjedzie autobus linii 106 do Lipiańskiej (przez ulice Złotego Smoka i Mosiężną).

- po kursie linii 106 o 13:25 z przystanku AWF w kierunku Lipiańskiej zostanie uruchomiony kurs linii 130 o 13:28. Kurs ten będzie wykonywany po skróconej trasie do przystanku Lipiańska bez wjazdu w ul. Mosiężną.

- kurs linii 106 o 14:20 z przystanku Lipiańska zostanie przyśpieszony o 7 minut, ponadto o godzinie 14:20 zostanie uruchomiony kurs linii 130, realizowany na podstawowej trasie (bez wjazdu w ul. Mosiężną).

Zostanie również zwiększona częstotliwość kursowania linii 107 i 110 we wszystkie dni tygodnia.

Nowe przystanki autobusowe w Gorzowie od kwietnia

Informujemy, że ze względu na dodatkowe prace techniczne, przystanki Błotna przy ul. Żwirowej w kierunku Śródmieścia oraz Rondo Górczyńskie przy ul. Górczyńskiej w kierunku ronda Niepodległości zostaną uruchomione w kwietniu. Dokładna data nie jest jeszcze znana.

Docelowo przystanek Błotna przy ul. Żwirowej w kierunku Śródmieścia na wysokości posesji nr 34 będzie obsługiwany jako „na żądanie” przez wszystkie linie autobusowe kursujące. Z kolei przystanek Rondo Górczyńskie przy ul. Górczyńskiej, za zjazdem z ronda Górczyńskiego w kierunku ronda Niepodległości będzie obsługiwany wyłącznie przez linię 128.

Z chwilą uruchomienia tego przystanku, przystanek przy ul. Górczyńskiej przed rondem Górczyńskim w kierunku ronda Niepodległości (zlokalizowany przy skrzyżowaniu z ul. Wróblewskiego) zmieni obecnie funkcjonującą nazwę „Rondo Górczyńskie” na „Wróblewskiego”.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości