Wiadomości

Ważne zmiany w kursowaniu autobusów MZK w Gorzowie

1 marca 2023, 09:22, red
fot. archiwum
Od 1 marca Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wprowadził zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. W związku ze wzrostem liczby podróżnych zostały uruchomione dodatkowe kursy linii 106, 107, 110 i 130.

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wspólnie z władzami Gorzowa podjął decyzję o wprowadzeniu zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej od środy 1 marca. Decyzja została podjęta w związku ze wzrostem liczby pasażerów w kierunku Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Stąd też w dni robocze zostaną uruchomione dodatkowe kursy linii 106 i 130.

- kurs linii 130 o 5:22 z przystanku AWF do Baczyny przez ulicę Mosiężną zostanie opóźniony na godz. 5:30 i skierowany na podstawową trasę tj. bez wjazdu w ul. Mosiężną, natomiast o godz. 5:22 odjedzie autobus linii 106 do Lipiańskiej (przez ulice Złotego Smoka i Mosiężną).

- po kursie linii 106 o 13:25 z przystanku AWF w kierunku Lipiańskiej zostanie uruchomiony kurs linii 130 o 13:28. Kurs ten będzie wykonywany po skróconej trasie do przystanku Lipiańska bez wjazdu w ul. Mosiężną.

- kurs linii 106 o 14:20 z przystanku Lipiańska zostanie przyśpieszony o 7 minut, ponadto o godzinie 14:20 zostanie uruchomiony kurs linii 130, realizowany na podstawowej trasie (bez wjazdu w ul. Mosiężną).

Zostanie również zwiększona częstotliwość kursowania linii 107 i 110 we wszystkie dni tygodnia.

Nowe przystanki autobusowe w Gorzowie od kwietnia

Informujemy, że ze względu na dodatkowe prace techniczne, przystanki Błotna przy ul. Żwirowej w kierunku Śródmieścia oraz Rondo Górczyńskie przy ul. Górczyńskiej w kierunku ronda Niepodległości zostaną uruchomione w kwietniu. Dokładna data nie jest jeszcze znana.

Docelowo przystanek Błotna przy ul. Żwirowej w kierunku Śródmieścia na wysokości posesji nr 34 będzie obsługiwany jako „na żądanie” przez wszystkie linie autobusowe kursujące. Z kolei przystanek Rondo Górczyńskie przy ul. Górczyńskiej, za zjazdem z ronda Górczyńskiego w kierunku ronda Niepodległości będzie obsługiwany wyłącznie przez linię 128.

Z chwilą uruchomienia tego przystanku, przystanek przy ul. Górczyńskiej przed rondem Górczyńskim w kierunku ronda Niepodległości (zlokalizowany przy skrzyżowaniu z ul. Wróblewskiego) zmieni obecnie funkcjonującą nazwę „Rondo Górczyńskie” na „Wróblewskiego”.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości