• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9
Wiadomości

Tak może wyglądać stadion piłkarski w Gorzowie

10 lutego 2023, 15:05, red
fot. Michał Heck
Stilon Gorzów pochwalił się tym, jak może wyglądać w przyszłości stadion piłkarski przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie. Jest to wstępna wizualizacja stadionu autorstwa architekta Michała Hecka z podogorzwskich Chwalęcic, który zajmuje się przygotowaniem koncepcji projektowej modernizacji stadionu piłkarskiego.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

Trwają prace nad koncepcją projektową modernizacji stadionu piłkarskiego przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie. Architekt Michał Heck z Chwalęcic zajmuje się nie tylko przygotowaniem koncepcji dokumentacji projektowej, ale również opracowaniem szacunku kosztów na realizację inwestycji. Zgodnie z umową wszystko powinno być gotowe do 5 kwietnia 2023 roku.

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Prace nad przygotowaniem idą pełną parą, a ich efektami pochwalił się po raz kolejny Stilon Gorzów. - Krok po kroku, w dobrą stronę. Nigdy środowisko piłkarskie nie było tak blisko modernizacji stadionu. Wszyscy dopilnujemy, żeby nie była to tylko "kiełbasa wyborcza" - mówi Krzysztof Olechnowicz, prezes Stilonu Gorzów, który zaprezentował przygotowaną przez architekta wstępną wizualizację stadionu.

To jak może wyglądać w przyszłości gorzowski stadion piłkarski naprawdę robi wrażenie. Aż chciałoby się usiąść na trybunach i obejrzeć mecz.

Stadion piłkarski w Gorzowie. Kiedy zostanie przebudowany stadion przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie?

Koncepcja to jedno, ale kiedy możemy spodziewać się ogłoszenia przetargu na przygotowanie dokumentacji projektowej, a następnie realnych prac budowlanych na stadionie piłkarskim w Gorzowie? W końcu obecny stadion przy ul. Olimpijskiej lata świetności ma już dawno za sobą i obecnie jest to obraz nędzy i rozpaczy. Kompleksowej przebudowy wymagają nie tylko trybuny czy murawa, ale również całe zaplecze socjalne.

- Koncepcja wstępna modernizacji stadionu piłkarskiego w układzie wariantowym została opracowana. Po dokonaniu niezbędnych uzgodnień przez autora koncepcji opracowana zostanie koncepcja docelowa. Jej termin opracowania to 5 kwietnia. Koncepcja przewiduje etapowanie inwestycji. Ze względu na ograniczone środki budżetowe miasta Gorzowa nie jest planowane w bieżącym roku zlecenie opracowania dokumentacji projektowej. Określenie czasu realizacji przedmiotowego zadania będzie możliwe po ustaleniu wstępnego zakresu robót i wyliczeniu szacunkowych kosztów inwestycji na bazie opracowanej koncepcji modernizacji stadionu - komentuje Bartosz Kmita, sekretarz Urzędu Miasta Gorzowa.

To oznacza, że miasto tak naprawdę nie potrafi na ten moment powiedzieć, kiedy stadion piłkarski zostanie zmodernizowany. Jednak jest pewne, że to kwestia najbliższych kilku lat.

Tak ma wyglądać stadion piłkarski w Gorzowie

Stadion piłkarski przy ul. Olimpijskiej przejdzie całkowitą metamorfozę. Modernizacja stadionu ma zostać wykonana zgodnie z wymogami dla obiektów sportowych pierwszej ligi. Na trybunach mają być miejsca dla nawet 8-10 tys. widzów.

W ramach modernizacji stadionu, projektant ma przewidzieć m.in. 4 nowe trybuny dookoła płyty piłkarskiej, w miejsca dla VIP. Przebudowa ma objąć budowę szatni dla drużyn z infrastrukturą sanitarną: prysznice, umywalki, toalety, gabinety masażu i odnowy biologicznej z wanną na lód, siłownia, szatnie dla sędziów, pomieszczenia gospodarcze, pomieszczenie kontroli antydopingowej, urządzenia sanitarne.

Oprócz tego na stadionie mają zostać wybudowane stoiska gastronomiczne, pomieszczenia robocze, sala do konferencji prasowych, sala odpraw, pokój VAR, reżyserka TV, studia TV. Zmodernizowane mają zostać kasy biletowe, a na stadionie ma pojawić się system monitoringu wizyjnego, nowe nagłośnienie, instalacja światłowodowa VAR czy miejsce dla wozów transmisyjnych.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości