• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 32 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Najpóźniej w czerwcu 2024 pojedziemy wyremontowaną ulicą Kosynierów Gdyńskich

10 lutego 2023, 11:19, mk
Znamy już wykonawcę remontu ulicy Kosynierów Gdyńskich oraz przebudowy skrzyżowania z ulicą Słowiańską i Roosevelta. Umowa z wykonawcą zostanie podpisana na początku marca. Remont i przebudowa mają zakończyć się w ciągu 16 miesięcy.

Kierowcy jeżdżący po Gorzowie będą musieli przygotować się na kolejne utrudnienia. Niebawem rozpocznie się remont bardzo zniszczonej ulicy Kosynierów Gdyńskich. Przebudowane zostanie też skrzyżowanie  Słowiańska/Roosevelta. 

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma EUROVIA POLSKA S.A. z Kobierzyc. W postępowaniu przetargowym wpłynęły dwie oferty. Pierwszą złożyła firma STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. na kwotę niemal 28 mln złotych, drugą firma EUROVIA POLSKA S.A. na kwotę niższą od pierwszej oferty o prawie 500 tys. złotych.

Remont ulicy Kosynierów Gdyńskich. Co zostanie zrobione?

Będzie to remont drogi i chodników ul. Kosynierów Gdyńskich od skrzyżowania z IV LO do budynku PWiK, przebudowa skrzyżowania ulic Słowiańskiej, Roosevelta, Żwirowej i Kosynierów Gdyńskich, przebudowa skrzyżowania ulic Słowiańskiej i Fredry na skrzyżowanie typu rondo przy Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym „Słowianka” oraz wymiana nawierzchni na części ulicy Słowiańskiej wraz z odcinkiem za PWiK.

Najpierw powstanie rondo przy Słowiance

Prace rozpoczną się od budowy ronda przy Słowiance, tak by skorelować jego powstanie z zakończeniem budowy hali widowiskowo-sportowej. W tym czasie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji będzie realizowało zadanie związane z przebudową wodociągu, na odcinku od ul. Mościckiego do IV LO.  Kolejne etapy realizacji inwestycji będą konsekwencją harmonogramu prac, który zostanie opracowany przez Wykonawcę.

Remont ulicy Kosynierów Gdyńskich jest konieczny ze względu na znaczne uszkodzenia nawierzchni. Nowa jezdnia poprawi płynność ruchu i zmniejszy hałas. Będzie bezpieczniej, a to za sprawą bardziej czytelnego układu drogowego.

W obrębie skrzyżowania przy ul. Żwirowej oraz nowego ronda przy ul. Słowiańskiej uwzględniona została przebudowa, oraz budowa nowego odcinka ścieżki rowerowej, co spowoduje ujednolicenie już istniejącej infrastruktury dla rowerzystów. Przy skrzyżowaniach pojawi się nowe oświetlenie. Przebudowa skrzyżowania ulic Słowiańskiej, Roosevelta, Żwirowej i Kosynierów Gdyńskich polegać będzie na rozbudowie trzech wlotów (dodatkowe pasy ruchu) oraz przebudowie sygnalizacji świetlnej.

Inwestycja obejmie miejscowy remont oraz budowę ponad 2 km dróg, chodników i zjazdów. W ten sposób, po połączeniu z istniejącymi chodnikami, które są w dobrym stanie technicznym, powstanie spójny i bezpieczny układ komunikacyjny dla pieszych. W ramach zadania zaplanowane zostały także wyspy uspokajające ruch, w ciągu projektowanych przejść dla pieszych. Remontu doczekają się również zatoki autobusowe, a dwie nowe powstaną przy ul. Żwirowej i ul. Słowiańskiej. Na odcinku od ul. 30-stego Stycznia do ronda przy IV LO wybudowany zostanie odcinek kanalizacji deszczowej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości