• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Chcę się przeprowadzić do Gorzowa. Podpowiedzcie, czy warto?

8 lutego 2023, 13:05, mk
fot. Marcin Kluwak
Chcę się przeprowadzić z drugiego końca Polski do Gorzowa. Czy warto? Jak już kupię mieszkanie, to nie będzie odwrotu, więc powiedzcie, czy będę żałować? Takie pytanie na grupie Gorzów Wielkopolski zadała osoba, która planuje swoje życie związać z Gorzowem. Co jej odpowiedzieć?

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

Oczywiście, ile internautów, tyle różnych opinii. W sieci znalazłem opinie skrajne, że tu bida z nędzą, że żyć się nie da, które niepoparte są żadnymi sensownymi argumentami. Po prostu po to, aby coś napisać, zaistnieć i obrzucić błotem. Znalazłem też opinie bardzo przychylne, które-szczerze mówiąc - trochę mnie zaskoczyły i pozwoliły spojrzeć na moje rodzinne miasto z nieco innej perspektywy. 

Opinie pozytywne o Gorzowie

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Wioletta pisze: My przeprowadziliśmy się tu z Podlasia we wrześniu i powiem szczerze, ja zakochałam się w tym mieście od pierwszego wejrzenia. Też bałam się, czy się odnajdę, ale jest super. Dzieciaki też się aklimatyzowały, to była dobra decyzja i wierzę, że będzie tylko lepiej. Warto zaryzykować!

Sylwia: Od ponad czterech lat tu mieszkam, z dolnego śląska przyjechałam. Mieszka się dobrze. Wiadomo, że pierwsze tygodnie najgorsze, bo trzeba się zaaklimatyzować i poznać miasto, ale później nie wydaje się już to takie wszystko skomplikowane. Osobiście jestem zadowolona z przeprowadzki 

Michał: Jaki jest Gorzów? Jest tu wszystko, co w wielkich miastach, poza Ikea oraz Zara (a się bez tego żyć) natomiast Gorzów nie zabierze Ci tego co kradną wielkie metropolie, czyli czas, tego nic i nikt Ci nie odda więc dla mnie to wielki plus nie tracić czasu w korkach. A co tu jest? Jest praca! [...] Gorzów jest pięknie położony,  walory przyrodnicze to istny skarb [...] Jest świetnie działający Teatr, Filharmonia z koncertami co piątek! Dwa piękne Muzea, ciekawa średniowieczna Katedra [...] Jest uczelnia wyższa, AWF oraz kilka naprawdę świetnych szkół średnich [...] Działają tu wszelkie możliwe kluby sportowe. Gorzów ma naprawdę kilka świetnych restauracji oraz klubów muzycznych kultowy jest Jazz Club pod filarami ze świetną muzyką! Do Berlina jest 137 km do Poznania i Szczecina także nad morze 2 h jazdy nad samą plażę a w góry 3.5h [...] Na koniec w Gorzowie po prostu dobrze się żyje, to piękne miasto uszyte na miarę takie w sam raz. Ni to małe, ni duże.

Plusy i minusy życia w Gorzowie

Marta pisze: Zależy, czego szukasz. Moim zdaniem to na pewno nie jest miasto dla młodych ludzi, chcących się rozwijać - tu jest stagnacja, praca głównie w najniższych sektorach, ambitni będą mieli problem. Młodzi ludzie stąd uciekają, słabo z życiem towarzyskim i kulturą (w porównaniu z Wrocławiem, z którego pochodzę). Ale ja lubię to miasto, bo nie ma korków, tłumów na ulicach, wszędzie blisko, no i niemal z każdego punktu miasta masz blisko do jakichś fajnych terenów zielonych. A na te w Gorzowie nie można się skarżyć, jest wielki poligon, fantastyczne łąki nadwarciańskie, piękne lasy i jeziora wokół.

Angelika: Miasto Aptek I banków! Mało ciekawe miejsce! Żadnego lokalu na poziomie żadnej fajnej miejscówki mało imprez masowych. Brak zaplecza uniwersyteckiego. Ja nie polecam perspektywy to praca w de gdzie 5/6 spędzone na dojazdy szczerze jeśli szukacie spokoju to ok. Młodych tu nic ciekawego nie czeka!


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości