• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

To mogło skończyć się tragedią. Tak jeżdżą piraci drogowi [film]

2 lutego 2023, 09:26, red
fot. Lubuska policja
Codziennie na drogach Gorzowa i całego województwa lubuskiego dochodzi do mrożących krew w żyłach sytuacji, za które odpowiedzialni są piraci drogowi. Jazda od prąd, po chodniku, na „czołówkę” czy dramatyczne potrącenia – to tylko niektóre sytuacje, które są rejestrowane przez policjantów z grupy Speed lub pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Szaleńcza jazda na złamanie karku, pod prąd, po chodniku, pasami awaryjnymi dróg ekspresowych, na tzw. „czołówkę”, dramatyczne potrącenia, ucieczki przed policjantami - to tylko niektóre wyczyny piratów drogowych nagrywane przez policyjne kamery lub wideorejestratory pozostałych uczestników ruchu drogowego.

- „Zero tolerancji dla drogowego bandytyzmu” to maksyma, która przyświeca wszystkim lubuskim policjantom. Dlatego dla zwiększenia skuteczności walki z drogowym bandytyzmem. 4 lata temu w całej Polsce utworzono grupy Speed składające się z najbardziej doświadczonych policjantów ruchu drogowego, którzy mają za zadanie eliminowanie najbardziej nieodpowiedzialnych kierowców z naszych dróg. Natomiast od 10 lat na skrzynkę stopagresjidrogowej@go.policja.gov.pl trafiają nagrania od innych kierowców, którzy są świadkami niebezpiecznych sytuacji. To mrożące krew w żyłach sceny, które obnażają brak zdrowego rozsądku oraz pełną ignorancję już nie tylko do przepisów prawa, ale i do życia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Nie ma akceptacji dla takich zachowań. Dlatego drogowi piraci już dalej nie pojadą! - komentuje Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W całym 2022 roku policjanci z wojewódzka lubuskiego ujawnili 96 500 wykroczeń. Aż 52 450 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Aż 1674 kierowców straciło prawo jazdy, w tym 748 za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Ponadto zatrzymano 6703 dowodów rejestracyjnych – przede wszystkim za zły stan techniczny pojazdu lub brak badań technicznych. Policjanci przeprowadzili 238 tysięcy badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Niestety 2528 kierowców wsiadło za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości