Wiadomości

To mogło skończyć się tragedią. Tak jeżdżą piraci drogowi [film]

2 lutego 2023, 09:26, red
fot. Lubuska policja
Codziennie na drogach Gorzowa i całego województwa lubuskiego dochodzi do mrożących krew w żyłach sytuacji, za które odpowiedzialni są piraci drogowi. Jazda od prąd, po chodniku, na „czołówkę” czy dramatyczne potrącenia – to tylko niektóre sytuacje, które są rejestrowane przez policjantów z grupy Speed lub pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Szaleńcza jazda na złamanie karku, pod prąd, po chodniku, pasami awaryjnymi dróg ekspresowych, na tzw. „czołówkę”, dramatyczne potrącenia, ucieczki przed policjantami - to tylko niektóre wyczyny piratów drogowych nagrywane przez policyjne kamery lub wideorejestratory pozostałych uczestników ruchu drogowego.

- „Zero tolerancji dla drogowego bandytyzmu” to maksyma, która przyświeca wszystkim lubuskim policjantom. Dlatego dla zwiększenia skuteczności walki z drogowym bandytyzmem. 4 lata temu w całej Polsce utworzono grupy Speed składające się z najbardziej doświadczonych policjantów ruchu drogowego, którzy mają za zadanie eliminowanie najbardziej nieodpowiedzialnych kierowców z naszych dróg. Natomiast od 10 lat na skrzynkę stopagresjidrogowej@go.policja.gov.pl trafiają nagrania od innych kierowców, którzy są świadkami niebezpiecznych sytuacji. To mrożące krew w żyłach sceny, które obnażają brak zdrowego rozsądku oraz pełną ignorancję już nie tylko do przepisów prawa, ale i do życia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Nie ma akceptacji dla takich zachowań. Dlatego drogowi piraci już dalej nie pojadą! - komentuje Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W całym 2022 roku policjanci z wojewódzka lubuskiego ujawnili 96 500 wykroczeń. Aż 52 450 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Aż 1674 kierowców straciło prawo jazdy, w tym 748 za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Ponadto zatrzymano 6703 dowodów rejestracyjnych – przede wszystkim za zły stan techniczny pojazdu lub brak badań technicznych. Policjanci przeprowadzili 238 tysięcy badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Niestety 2528 kierowców wsiadło za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości