• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14
Wiadomości

Niebezpieczna jazda kierowcy mazdy w Gorzowie. Tłumaczył, że bolały go oczy [film]

31 stycznia 2023, 11:37, red
fot. KMP Gorzów
Mężczyzna kierujący mazdą miał spore problemy na skrzyżowaniu w centrum Gorzowa. Kiedy wjechał pod prąd na torowisko i zobaczył, że zbliża się tramwaj, próbował wycofać i zjechał z jezdni uderzając w niewielkie drzewo. Okazało się, że 44-latek nie miał prawa jazdy, a swoje zachowanie za kierownicą tłumaczył tym, że bolały go oczy i nic nie widział.

Wszystko działo się w niedzielę 29 stycznia po godz. 13 w samym centrum Gorzowa na skrzyżowaniu ul. Chrobrego i Sikorskiego. Operator miejskiego monitoringu zauważył kierującego mazdą, który miał spore problemy z prawidłową jazdą. Widząc jego manewry, dyżurny na miejsce skierował patrol policji.

- Mężczyzna za kierownicą mazdy najpierw pomylił kierunki i wjechał pod prąd na torowisko tramwajowe. Kiedy zbliżał się do niego tramwaj próbował ratować sytuację i zaczął cofać. Ominął inny samochód, wjechał na krawężnik i pas zieleni, a następnie uderzył w niewielkie drzewo. Kiedy podbiegł do niego przechodzień, mężczyzna nie zareagował i odjechał. Kilkadziesiąt metrów dalej zauważył miejsce do zjazdu. Na ruchliwej drodze znowu zaczął cofać i ostatecznie udało mu się zaparkować. Na miejscu po chwili był już policyjny patrol, by porozmawiać z kierującym i świadkiem sytuacji – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Za kierownicą mazdy siedział 44-latek. Jak się okazało, mężczyzna nie miał prawa jazdy, a samochód nie był ubezpieczony. Mężczyzna popełnił kilka wykroczeń m.in. nie zastosował się do zakazu ruchu w obu kierunkach, cofał na skrzyżowaniu, jechał środkiem jezdni. Mężczyzna był trzeźwy, ale tłumaczył swoje zachowanie tym, że bolały go oczy i nic nie widział.

Auto zostało odholowane, bo 44-latek zatrzymał je na zakazie. Policjanci w tej sytuacji odstąpili od ukarania mandatem karnym i sprawę skierowali do sądu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości