• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 62 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: 254 wnioski na zakup tańszego węgla w 2023 roku

27 stycznia 2023, 11:47
Gorzowianie kupują już tańszy węgiel. Po grudniowych problemach z dostawą okazało się, że wszystko powoli wraca do normy. Teraz opóźnienia w realizacji zamówień nie są duże - sięgają maksymalnie tygodnia.

O dostawach węgla po preferencyjnych cenach mówił podczas środowej sesji Grzegorz Rojek, dyrektor Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Gorzowa. Jak wynika z zestawienia, w 2022 roku do gorzowskiego magistratu zostało złożonych 445 wniosków, a zrealizowano zaledwie 167. Skąd takie opóźnienia? Tani węgiel do Gorzowa i okolicznych gmina miał trafić na początku grudnia. Tak się jednak nie stało, ponieważ dostawy węgla do Gorzowa był niewystarczające i bardzo nieregularne. Dopiero pod koniec 2022 roku sytuacja wróciła do normy i transporty zaczęły dojeżdżać do miasta. 

- Z zapasem węgla weszliśmy w kolejny rok. Mieszkańcy zaczęli składać nowe wnioski, a ten węgiel "z zeszłego roku" im nie przepadł - tłumaczył Grzegorz Rojek.

W 2023 roku do Urzędu Miasta zostały złożone 254 wnioski, węgiel sprzedano 135 osobom. W pierwszej kolejności węgiel mogły kupić osoby, którym w grudniu ubiegłego roku nie udało się dokonać zakupów. Od początku roku sprzedano już 287 ton tańszego węgla. 

- Ilość węgla, którą mamy tutaj zaawizowaną to 293 tony. Kolejne zamówienia to 125 ton. Sprzedaż realizujemy z maksymalnym tygodniowym opóźnieniem - tłumaczył podczas środowej sesji dyrektor Rojek. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości