Wiadomości

Gorzów: 254 wnioski na zakup tańszego węgla w 2023 roku

27 stycznia 2023, 11:47
Gorzowianie kupują już tańszy węgiel. Po grudniowych problemach z dostawą okazało się, że wszystko powoli wraca do normy. Teraz opóźnienia w realizacji zamówień nie są duże - sięgają maksymalnie tygodnia.

O dostawach węgla po preferencyjnych cenach mówił podczas środowej sesji Grzegorz Rojek, dyrektor Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Gorzowa. Jak wynika z zestawienia, w 2022 roku do gorzowskiego magistratu zostało złożonych 445 wniosków, a zrealizowano zaledwie 167. Skąd takie opóźnienia? Tani węgiel do Gorzowa i okolicznych gmina miał trafić na początku grudnia. Tak się jednak nie stało, ponieważ dostawy węgla do Gorzowa był niewystarczające i bardzo nieregularne. Dopiero pod koniec 2022 roku sytuacja wróciła do normy i transporty zaczęły dojeżdżać do miasta. 

- Z zapasem węgla weszliśmy w kolejny rok. Mieszkańcy zaczęli składać nowe wnioski, a ten węgiel "z zeszłego roku" im nie przepadł - tłumaczył Grzegorz Rojek.

W 2023 roku do Urzędu Miasta zostały złożone 254 wnioski, węgiel sprzedano 135 osobom. W pierwszej kolejności węgiel mogły kupić osoby, którym w grudniu ubiegłego roku nie udało się dokonać zakupów. Od początku roku sprzedano już 287 ton tańszego węgla. 

- Ilość węgla, którą mamy tutaj zaawizowaną to 293 tony. Kolejne zamówienia to 125 ton. Sprzedaż realizujemy z maksymalnym tygodniowym opóźnieniem - tłumaczył podczas środowej sesji dyrektor Rojek. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości