Wiadomości

Kitku Cafe w Gorzowie. Będą ograniczenia wiekowe w kociej kawiarni

22 stycznia 2023, 18:00, red
zdjęcie poglądowe
W lutym przy ul. Mostowej w Gorzowie zostanie otwarta pierwsza w Gorzowie kocia kawiarnia. Kitku Cafe będzie miejscem, gdzie nie tylko wypijemy kawę w towarzystwie kotów, ale będzie również pełniło rolę domu tymczasowego dla mruczków. Właściciele Kitku Cafe zdecydowali się wprowadzić ograniczenia wiekowe oraz specjalny regulamin dla gości kociej kawiarni w Gorzowie.

W Gorzowie zostanie w końcu otwarta pierwsza w mieście kocia kawiarnia. Wielkie otwarcie Kitku Cafe przy ul. Mostowej 4 w Gorzowie zaplanowano na godz. 10 w piątek 10 lutego. Jak zapowiadają właściciele kawiarni, będzie to miejsce, gdzie wypijemy nie tylko pyszne espresso, ale i kawy alternatywne. A także zjemy porannego tosta lub dobre ciasto od lokalnych cukierników czy też wypijemy wieczorną lampkę dobrego wina. Do tego na zapleczu będzie znajdował się koci osiatkowany ogródek dla każdej chętnej osoby, która chciałaby poprzebywać z kotami na świeżym powietrzu.

Kitku Cafe będzie nie tylko miejscem, gdzie wypijemy kawę, ale również będzie pełniło dom tymczasowy dla kotów. Dlatego też właściciele kociej kawiarni postanowili przygotować specjalny regulamin dla gości, ponieważ Kitku Cafe to prawdziwy dom dla kotów, które spędzają w nim czas również poza godzinami pracy kawiarni. Dlatego też muszą zadbać o ich bezpieczeństwo i komfort. Zasady regulaminu zostały opracowane po konsultacjach z weterynarzem.

Oganiczenia wiekowe w Kitku Cafe w Gorzowie. Od ilu lat będzie wstęp do kociej kawiarni w Gorzowie?

Najważniejszą decyzją jest wprowadzenie ograniczeń wiekowych. W większość dni wstęp do kociej kawiarni będą miały tylko osoby powyżej 14 roku życia. Natomiast w poniedziałki i wtorki lokal będzie otwarty również dla dzieci, ale tylko i wyłącznie pod opieką dorosłego opiekuna, który będzie odpowiadał za ich zachowanie. Obsługa kociej kawiarni będzie weryfikowała legitymacje szkolne w celu weryfikacji wieku, a w przypadku kiedy dzieci będą zachowywały się nagannie, poprosić o opuszczenie kawiarni. Ponadto nie będzie wolno przyprowadzać do kawiarni jakichkolwiek zwierząt.

Wszystkie koty, które przebywają w kawiarni szukają domu na stałe. Jeżeli ktoś będzie chciał zaadoptować kota, może się w tej sprawie skontaktować z właścicielami Kitku Cafe.

Regulamin Kitku Cafe w Gorzowie

Właściciele Kitku Cafe podkreślają, że wejście do lokalu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu. Obsługa ma prawo wyprosić gości, którzy nie przestrzegają zasad.

1. Każdy może przyjść do Kitku Cafe. Jednak obowiązują ograniczenia wiekowe. Osoby poniżej 14 roku życia mogą przebywać w lokalu tylko w poniedziałki i wtorki wyłącznie pod opieką dorosłego opiekuna, który odpowiada za ich zachowanie. Obsługa może sprawdzić legitymacje w celu weryfikacji wieku, a także poprosić o wyjście, jeśli dzieci będą zachowywały się nagannie. Większość kocich kawiarni na świecie ma całkowity zakaz wstępu dzieci i młodzieży, my jednak rozumiemy miłość do kociaków i otwieramy się na wszystkich. Nie robimy wyjątków od tej reguły!

2. Robienie zdjęć jest mile widziane. Zdjęcia można robić tylko z wyłączoną lampą błyskową. Koty mogą wystraszyć się flesza (lampy błyskowej). Nie zapomnij udostępnić fotki, by pochwalić się znajomym.

3. Obowiązuje całkowity zakaz dokarmiania zwierząt. Koty karmione są o wyznaczonych godzinach przez obsługę, a pokarm jest dostosowany do ich potrzeb żywieniowych. Zabronione jest karmienie kotów i pozwalanie im na podjadanie z talerzyków. Nasze koty w przeszłości doświadczyły głodu, dlatego smakują im wszelkie słodkości. Ludzkie przysmaki mogłyby im zaszkodzić (mogą powodować problemy trawienne i problemy z nerkami). Nie dajcie się! Nie nabierzcie się na ich zagrywki. One nie są głodne. Nie dokarmiaj kotów, nawet jeśli będą się tego domagały. Dobrze wiemy, że potrafią być przekonujące. Zrozum! To wszystko dla dobra ich brzuszków i zdrowia.

4. Koty przebywające w kawiarni szukają domu na stałe. W celu uzyskania informacji o adopcje prosimy skontaktować się z naszą obsługą, która wytłumaczy kolejne kroki. Jeśli nie bardzo jest na to czas, napisz na nasze social media, pozostawiając numer telefonu. Jeśli chcesz wesprzeć podopiecznych, możesz pozostawić karmę, żwirek i inne dary dla kotów w wyznaczonym do tego miejscu. Dziękujemy!

5. Po wejściu do lokalu należy zdezynfekować ręce płynem antybakteryjnym. Koty lubią być głaskane czystymi rękoma. Kurtki oraz płaszcze można zostawić na wieszaku, żeby uniknąć ich zniszczenia przez koty. Prosimy uważać na wiszące elementy odzieży i biżuterie. Mogą posłużyć kotom jako zabawki. Jeśli wyrządzą jakąś szkodę, nie bierzemy za to odpowiedzialności, wynagrodzą Cię mruczeniem.

6. Nie prowadzimy rezerwacji stolików. Kto pierwszy ten lepszy. Za lokalem mamy jeszcze ogródek większy od sali.

7. Koty lubią spokój. Prosimy o umiarkowane zachowanie ciszy i niebieganie. Jeśli możesz, wycisz telefon. Nie będzie przeszkadzał kotom, Tobie i pozostałym gościom. Bądź miły lub wyjdź.

8. Zabrania się wprowadzania własnych i cudzych zwierząt. Kotów, psów, żółwi, łosi, papug, ryjówek, komarów, lisów, koni, myszy, kóz i wszystkich innych. Nasze koty są w pełni przebadane pod opieką weterynaryjną i nie będziemy ryzykować ich zdrowiem. Wirusy też mają zakaz wstępu. Zasady zostały opracowane po konsultacjach z weterynarzem.

9. Każdy chciałby zrelaksować się w kocim towarzystwie. Dlatego odwiedzając nas, masz do wykorzystania 1 godzinę, po tym czasie możesz zostać poproszony o opuszczenie lokalu. Lokal jest dla zamawiających. To miejsce przestanie istnieć przy pustych stolikach. Więc jeśli chcesz pozostać dłużej złóż kolejne zamówienie.

10. Pamiętaj o zamykaniu drzwi za sobą. W trosce o bezpieczeństwo kotów, podczas przemieszczania upewnij się, czy na pewno drzwi za Tobą są zamknięte. Koty są sprytne i wykorzystają każdą chwilę nieuwagi.

11. Zamówienia i odbiory przyjmujemy wyłącznie przy barze. Zwrot naczyń w okienku zwrotu. Nasi wyszkoleni kawiarze i kawiarki chętnie doradzą Ci w wyborze, więc śmiało pytaj.

12. Wypoczęte i zrelaksowane koty to najlepsze towarzystwo! Uszanuj ich prawa i zakazy, daj poczucie bezpieczeństwa. Zanim zdecydujesz się pogłaskać kota lub podrapać go za uchem, upewnij się, czy czuje się z tym komfortowo. Nie budź ich, kiedy śpią (sam pewnie tego nie lubisz), nie bierz na ręce i nie przeszkadzaj, kiedy jedzą. Nie ciągnij za włosy, uszy, ogon czy wąsy (człowiek nie lubi takich rzeczy, tym bardziej koty). Nie usiłuj trzymać czy przytulać kociaków, jeżeli same dobrowolnie do Ciebie nie przyjdą. Zwierzęta mają różne charaktery i mogą poczuć się wtedy zagrożone. Twoje kolana mogą stać się legowiskiem. Możesz poczuć się wtedy wyróżniony! Nie obraź się, gdy zrobią z Ciebie drapak, widocznie się im spodobałeś i wybrały właśnie Ciebie. Koty mają własną przestrzeń, nie naruszaj jej, nie wyciągaj ich z kryjówek. Jeśli kotów nie ma w przestrzeni kawiarnianej, widocznie odpoczywają w kocim spa (pokoju przeznaczonym dla kotów i personelu). Nie pozwalaj kotom wchodzić na stoły, to nasza przestrzeń. Przypominamy, że koty mają pazury i ostre zęby, więc możliwe jest podrapanie lub pogryzienie.

13. Bawiąc się z kotem, używaj przeznaczonych do tego zabawek. Prosimy nie bawić się z kotami na wysokości. Mogą wbrew pozorom, nie spaść na 4 łapy. Nie drażnij kotów zabawkami i nie uderzaj zabawkami o koty. Nie można bawić się z kotami papierami, sznurkami lub cukierkami, bo stwarza to zagrożenie dla ich bezpieczeństwa. Nie bawimy się także dłońmi i palcami, aby nie uczyły się nawyku ataku przed znalezieniem domu. To też dla Waszego bezpieczeństwa, by nie mieć starcia z ich ząbkami i pazurkami. Nic na siłę. Kot podejdzie do Ciebie, jeżeli będzie chciał. Nasza obsługa chętnie podpowie, w jaki sposób można się z nimi bawić.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości