• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Od marca większa strefa. Zobacz, gdzie zapłacisz za parkowanie w Gorzowie

19 stycznia 2023, 14:20, red
fot. archiwum
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie wprowadza w życie kolejny etap powiększania Strefy Płatnego Parkowania. Nowe parkomaty zostaną ustawione przy ul. Dąbrowskiego, Krzywoustego i Armii Polskiej w Gorzowie. To oznacza, że kierowcy w tych miejscach będą musieli płacić za parkowanie już od marca. Opłaty będą dotyczyć również mieszkańców pobliskich kamienic, którzy będą musieli wykupić abonament.

W czerwcu 2021 roku gorzowscy radni podjęli uchwałę w sprawie podwyżek opłat za parkowanie oraz dwukrotnego powiększenia Strefy Płatnego Parkowania. Nowe, droższe stawki za parkowanie zaczęły obowiązywać od sierpnia 2021 roku i wynoszą - 1 zł za pierwsze 15 minut parkowania, 2 zł za 30 minut oraz 3,5 zł za 1 godzinę.

Natomiast co do powiększenia strefy, zapowiadano, że będzie odbywało się to etapami i tak się też stało. Pierwszy etap powiększania Strefy Płatnego Parkowania ruszył we wrześniu 2022 roku. Parkomaty zostały ustawione przy ul. Teatralnej, Szkolnej i Ogrodowej.

Strefa Płatnego Parkowania w Gorzowie zostanie powiększona

Teraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie przygotowuje się do kolejnego etapu. Tym razem Strefa Płatnego Parkowania obejmie ul. Dąbrowskiego od skrzyżowania z ul. Łokietka do ul. Krzywoustego, całą ul. Krzywoustego oraz ul. Armii Polskiej od ul. 30 Stycznia do ul. Krzywoustego.

- Ulica Krzywoustego będzie taką granicą kwartału, który chcemy zamknąć jeżeli chodzi o ten etap powiększania Strefy Płatnego Parkowania. Rozstrzygnęliśmy właśnie postępowanie na dostarczenie 10 nowych parkomatów, w których będzie możliwość płatności kartą. Wykonawca ma 1 miesiąc na montaż parkomatów, o ile pozwolą na to warunki atmosferyczne. Zakładamy, że urządzenia zostaną zamontowane na przełomie lutego i marca, tak aby Strefa Płatnego Parkowania obowiązywała od początku marca – mówi Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

To oznacza płatny postój nie tylko dla kierowców chcących zaparkować swoje auto na chwilę czy na kilka godzin, ale również opłaty dla mieszkańców pobliskich kamienic. Osoby mieszkające przy ul. Dąbrowskiego, Krzywoustego i Armii Polskiej mogły do tej pory zostawiać swoje auta przed kamienicami nie ponosząc żadnych dodatkowych opłat. Natomiast od marca mieszkańcy tych ulic będą musieli mieć wykupiony abonament. Co istotne, na jeden adres będą wydawane dwa abonamenty. Za pierwsze auto mieszkańcy zapłacą abonament w wysokości 40 zł miesięcznie oraz 400 zł rocznie, a za drugie 120 zł za miesiąc i 1000 zł za rok. Również przedsiębiorcy zapłacą abonament 120 zł za miesiąc oraz 1000 zł za rok.

Tak będzie wyglądała Strefa Płatnego Parkowania w Gorzowie

Docelowo Strefa Płatnego Parkowania będzie wyglądała jak odwrócona litera "T" i będzie obejmowała aż 50 ulic, których obszar będzie mieścił się pomiędzy ul. Jancarza, a ul. Szpitalną oraz pomiędzy ul. Drzymały, Wyszyńskiego i Kosynierów Gdyńskich oraz od ul. Spichrzowej i Składowej aż do ul. Roosevelta.

- W kolejnym etapie parkomaty zostaną ustawione przy ul. Borowskiego oraz pozostałej części ul. Dąbrowskiego i Armii Polskiej. Nastąpi to w drugiej połowie 2023 roku lub na początku 2024 roku. Wszystko zależy od tego, ile pieniędzy uda nam się zaoszczędzić – przyznaje dyrektor Rój.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości