Wiadomości

Niedziele handlowe w 2023 roku. W te niedziele zrobisz zakupy w Gorzowie

25 stycznia 2023, 10:13, red
fot. archiwum
W ciągu całego 2023 roku zostało wyznaczonych 7 niedziel handlowych. Pierwsza niedziela podczas której będziemy mogli zrobić zakupy w sklepach i galeriach handlowych przypada na 29 stycznia.

Od lutego 2022 roku obowiązują przepisy, które uszczelniły zakaz handlu w niedzielę, który obowiązuje od marca 2018 roku. Wcześniej wiele sklepów wykorzystywało lukę w prawie i otwierało się pod przykrywką usług pocztowych. Natomiast zgodnie z nowelizacją ustawy, w niedzielę mogą być tylko otwarte te sklepy, które mają 40% przychodów z działalności pocztowej lub za kasą stoi sam właściciel.

W zamian za to rząd wyznaczył w ciągu roku siedem niedziel handlowych. Zakaz handlu nie obowiązuje w ostatnią niedzielę przypadającą w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu, niedzielę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkanocy oraz w kolejne dwie niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia.

Kiedy zatem wypadają niedziele handlowe w 2023 roku i będziemy mogli zrobić zakupy w supermarketach oraz galeriach handlowych w Gorzowie? Pierwsza niedziela handlowa przypada na 29 stycznia, natomiast ostatnia będzie w Wigilię 24 grudnia.

Niedziele handlowe w 2023 roku. W te niedziele zrobisz zakupy w Gorzowie

- niedziela 29 stycznia

- niedziela 2 kwietnia

- niedziela 30 kwietnia,

- niedziela 25 czerwca,

- niedziela 27 sierpnia,

- niedziela 17 grudnia,

- niedziela 24 grudnia.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości