• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Masz konto na Netflixie? Uważaj na te wiadomości!

6 stycznia 2023, 19:23, red
W ostatnich dniach mieszkańcy Gorzowa i województwa lubuskie otrzymują wiadomości sms o zablokowanym koncie na Netflixie. Pod żadnym pozorem nie należy klikać w podany link i nie podawać swoich danych do karty bankowej. W ten sposób można stracić swoje oszczędności.

Netflix w niektórych krajach testuje ograniczenia dotyczące współdzielenia konta i wysyła kody weryfikacyjne. Jego użytkownicy muszą co jakiś czas wpisać hasło wysłane na maila, żeby potwierdzić, że korzystają z profilu w tym samym gospodarstwie domowym. Mają na to 15 minut.

Tę sytuację i zamieszanie w sprawie współdzielenia kont postanowili wykorzystać oszuści i próbują wyłudzić pieniądze na „zawieszone konto na Netflixie”.

Masz konto na Netflixie? Uważaj na te wiadomości

Metoda oszustów jest bardzo prosta. Na telefon przychodzi sms, w którym czytamy, że nasze konto jest tymczasowo zawieszone i musimy potwierdzić swoje dane, aby je odblokować. Wiadomość wygląda następująco: "NET-FLIX: Twoja subskrypcja jest tymczasowo zawieszona, proszę potwierdzić swoje dane, aby ją reaktywować. Idź do: (w tym miejscu pojawił się fałszywy link z wirusem)".

Natomiast, kiedy klikniemy w podany link, będziemy musieli potwierdzić metodę płatności i podać nasze dane karty bankowej - zarówno z numerem karty, datą ważności i kodem zabezpieczającym. W tej sposób podamy oszustom na tacy dostęp do naszych pieniędzy. Nasze konto może zostać wyczyszczone w kilka minut.

Dlatego też apelujemy do naszych czytelników, aby byli czujni i uważali na fałszywe sms-y, a przede wszystkim, żeby nie klikali w linki.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości