• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 83 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Choinka dla alpaki. Nie wyrzucaj drzewka, podaruj je zwierzętom

13 stycznia 2023, 10:30, red
fot. Alpaki to tu
Jeżeli nie macie pomysłu co zrobić z żywą choinką po świętach, możecie podarować je alpakom. Na świąteczne drzewka czeka Elvis, Edi, Lui i Pedro z "Alpaki to tu" w Karsku. Te sympatyczne zwierzęta wręcz uwielbiają skubać igły i podgryzać gałązki. Zbiórka choinek odbędzie się w sobotę 14 stycznia w Gorzowie.

Wraz z początkiem stycznia przed niektórymi altanami śmietnikowymi pojawia się już wysyp choinek. Jednak zamiast wyrzucać świąteczne drzewko na śmietnik i czekać aż zabierze je śmieciarka zgodnie ze specjalnym harmonogramem, choinkę można oddać... alpakom. Jak się okazuje, te sympatyczne zwierzęta wręcz uwielbiają skubać igły i podgryzać gałązki choinek.

Akcja choinka dla alpaki w Gorzowie

Dlatego też firma Inneko postanowiła zorganizować zbiórkę żywych choinek dla alpak z ośrodka „Alpaki to tu” w Karsku. Zbiórka choinek odbędzie się w sobotę 14 stycznia w dwóch punktach w Gorzowie. Choinki będą zbierane od godz. 10 na parkingu Biedronki przy ul. Londyńskiej na os. Europejskim. A następnie od godz. 11 na parkingu zewnętrznym przy centrum handlowym Feeria na os. Górczyn.

- Naszym pojazdem Ekobohatera będziemy czekać na wszystkie osoby, które będą chciały oddać choinki dla alpak. Każdego kto chce razem z nami podkarmić te słodkie futrzaki z „Alpaki to tu” zapraszamy, a w zamian otrzyma gadżet Inneko. Zebrane drzewka jeszcze w sobotę zawieziemy prosto do zagrody, tyle ile pomieści nasz samochód. Ważne żeby przyniesione drzewka nie miały doniczki oraz żadnych ozdób, które zaszkodziłyby zwierzętom – informuje Inneko.

Na żywe choinki czekają z niecierpliwością Elvis, Edi, Lui i Pedro. - Nasze Alpasie na pewno z chęcią schrupią choinki i nie odmówią żadnej ilości. W ubiegłym roku mieliśmy dwie alpaki i obskubały 15 choinek, teraz mamy cztery alpasie, więc duża ilość choinek mile widziana – śmieje się Ewa Faściszewska, właścicielka "Alpaki to tu".

Natomiast jeżeli ktoś chciałby samodzielnie przywieźć choinkę do "Alpaki to tu" przy ul. Ogrodowej w Karsku, to może to śmiało zrobić. - Należy się jednak z nami wcześniej umówić na konkretny dzień i godzinę. Alpaki będą zadowolone z prezentu, a osoby oddające drzewo będą miały spotkanie z naszymi podopiecznymi - podkreśla pani Ewa Faściszewska.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości