• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13
Wiadomości

Droższy egzamin na prawo jazdy w Gorzowie. Tak zmienią się stawki w WORD Gorzów

21 lutego 2023, 09:00, red
fot. archiwum
Kursantów starających się o prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gorzowie czekają podwyżki opłat za egzaminy. Od 1 kwietnia przyszli kierowcy zapłacą o 20 zł więcej za egzamin teoretyczny i o 60 zł więcej za egzamin praktyczny w przypadku starania się o prawo jazdy kategorii B.

Przez ostatnie lata ceny egzaminów na prawo jazdy były takie same w całej Polsce i nie zmieniały się od 10 lat. Jednak nowe przepisy obowiązujące od 1 stycznia 2023 roku pozwoliły sejmikom poszczególnych województw na samodzielne ustalanie stawek, z tym, że cena za egzamin teoretyczny na prawo jazdy kategorii B nie może być wyższa niż 50 zł, a za egzamin praktyczny wyższa, niż 200 zł.

Uchwała w sprawie podwyżek opłat za egzamin na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego została podjęta podczas Sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego, która odbyła się w poniedziałek 20 lutego. Jak się okazało, 24 radnych wojewódzkich było za podwyżkami, 3 przeciw, a 2 osoby wstrzymały się od głosu. Tym samym w WORD w Gorzowie będą droższe egzaminy na prawo jazdy.

Droższy egzamin na prawo jazdy w Gorzowie. Od kiedy zapłacimy więcej za egzamin w WORD Gorzów?

Do tej pory kursanci starający się o prawo jazdy kategorii B w WORD w Gorzowie płacili - 30 zł za egzamin teoretyczny i 140 zł za egzamin praktyczny. Natomiast nowe stawki będą obowiązywać od 1 kwietnia 2023 roku. Zgodnie z podjętą uchwałą, za egzamin teoretyczny trzeba będzie zapłacić 50 zł, a za egzamin praktyczny 200 zł.

A jak wyglądają stawki w przypadku pozostałych kategorii w WORD Gorzów? Za wszystkie egzaminy teoretyczne trzeba będzie zapłacić 50 zł. Z kolei w przypadku egzaminów praktycznych stawki wyniosą:

- 200 zł - dla kategorii AM (jest 140 zł), A1, A2, A (jest 180 zł), B1, C1, D1 lub T (jest 170 zł)

- 250 zł -  dla kategorii B+E, C, D (jest 200 zł), C1+E, C+E, D+E lub D1+E (jest 245 zł)

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości