Wiadomości

Libacja bezdomnych w pustostanie. Interweniowała policja i pogotowie

26 grudnia 2022, 12:42
Foto: Piotr Siuda
W poniedziałkowe przedpołudnie czytelnicy poinformowali nas o akcji prowadzonej w jeden z pustostanów przy ulicy Kazimierza Wielkiego, niedaleko skrzyżowania z ulicą Okrzei. Na miejsce przyjechały dwa policyjne radiowozy, później dotarł zespół ratownictwa medycznego.

Okazało się, ze w pustostanie trzy bezdomne osoby zorganizowały sobie prawdziwą libację alkoholową. Jeden z mężczyzn, który uczestniczył w libacji, był w tak bardzo pijany, że na miejscu musieli interweniować medycy. Jak relacjonuje nasz czytelnik Piotr, ratownicy musieli mężczyznę wynosić z pobliskich krzaków. Został on zabrany do gorzowskiego szpitala. 

Takie pustostany jak ten przy Kazimierza Wielkiego 37, który od wielu lat stoi nieużywany, to nie lada gratka dla bezdomnych i wielbicieli mocnych trunków. Są to miejsca, które dobrze znane przez policjantów, jak i pracownicy opieki społecznej. Właśnie w takich pustostanach często przebywają bezdomni - miejszkają tam, czasami nocują i w chłodniejsze dni rozpalają np. ogniska, aby się dogrzać. To bardzo często kończy się tragicznie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości