• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/4°
  • Pojutrze /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 29 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Libacja bezdomnych w pustostanie. Interweniowała policja i pogotowie

26 grudnia 2022, 12:42
Foto: Piotr Siuda
W poniedziałkowe przedpołudnie czytelnicy poinformowali nas o akcji prowadzonej w jeden z pustostanów przy ulicy Kazimierza Wielkiego, niedaleko skrzyżowania z ulicą Okrzei. Na miejsce przyjechały dwa policyjne radiowozy, później dotarł zespół ratownictwa medycznego.

Okazało się, ze w pustostanie trzy bezdomne osoby zorganizowały sobie prawdziwą libację alkoholową. Jeden z mężczyzn, który uczestniczył w libacji, był w tak bardzo pijany, że na miejscu musieli interweniować medycy. Jak relacjonuje nasz czytelnik Piotr, ratownicy musieli mężczyznę wynosić z pobliskich krzaków. Został on zabrany do gorzowskiego szpitala. 

Takie pustostany jak ten przy Kazimierza Wielkiego 37, który od wielu lat stoi nieużywany, to nie lada gratka dla bezdomnych i wielbicieli mocnych trunków. Są to miejsca, które dobrze znane przez policjantów, jak i pracownicy opieki społecznej. Właśnie w takich pustostanach często przebywają bezdomni - miejszkają tam, czasami nocują i w chłodniejsze dni rozpalają np. ogniska, aby się dogrzać. To bardzo często kończy się tragicznie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości