• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: 20-latek na pasach potrącił mężczyznę. W ciężkim stanie trafił do szpitala

24 grudnia 2022, 13:53
fot. archiwum prywatne
W wigilijny poranek doszło do dramatycznego potrącenia na przejściu dla pieszych przy ul. Podmiejskiej w Gorzowie. 20-latek kierujący volkswagen potrącił przechodzącego przez pasy mężczyznę. Siła uderzenia była tak duża, że potrącony mężczyzna doznał obrażeń wielonarządowych i w ciężkim stanie został zabrany do szpitala. Potrącony mężczyzna to kierownik Warty Gorzów.

W sobotę 24 grudnia około godz. 6 rano doszło do wypadku przy ul. Podmiejskiej w Gorzowie. Kierujący volkswagenem golfem potrącił mężczyznę na oznakowanym przejściu dla pieszych. Na miejsce została wysłana policja i pogotowie.

- 20-latek kierujący volkswagenem jechał prawym pasem ul. Podmiejskiej, w pewnym momencie nie ustąpił pierwszeństwa i potrącił przechodzącego przez pasy mężczyznę. Potrącony pieszy doznał obrażeń wielonarządowych, w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala – komentuje Magdalena Ziętek z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Potrącony mężczyzna doznał licznych złamań, przebywa obecnie na oddziale intensywnej terapii gorzowskiego szpitala. Jest w śpiączce farmakologicznej. Jak się okazało, potrącony mężczyzna to Bartosz, kierownik drużyny piłkarskiej Warty Gorzów. Cały klub jest w szoku.

- Jeden z najważniejszych dni w roku, wyczekiwany, radosny, rodzinny dla nas jako zarządu klubu rozpoczął się od dramatycznych wieści. Przed godziną 9 rano otrzymaliśmy telefon od rodziny Bartka o nieszczęściu do którego doszło nad ranem. Kierownik naszego zespołu seniorskiego Bartosz Siniecki został potrącony na przejściu dla pieszych. Nie zastanawialiśmy się nawet chwili i razem z trenerem Mateuszem Konefałem pojechaliśmy do szpitala. Po rozmowie z lekarzami jesteśmy pełni wiary i nadziei, że pomimo ciężkiego stano, Bartek szybko wróci do zdrowia. Wszyscy na to czekamy. Jesteśmy z rodziną Bartka w stałym kontakcie. Modlimy się za niego – mówi Zbigniew Pakuła, prezes Warty Gorzów.

Kierowca volkswagena musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za potrącenie na pasach, w momencie kiedy pieszy doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości