• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 32 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Gorzów: Kierowca BMW zamiast stać w korku, pojechał chodnikiem [film]

21 grudnia 2022, 09:45
fot. czytelnik
W Gorzowie niektórzy kierowcy znajdą sobie drogę na skróty. Po co stać w korku tak jak wszyscy, skoro można pojechać chodnikiem? Na taki manewr zdecydował się kierowca BMW przy ul. Złotego Smoka w Gorzowie.

Wszystko działo się w poniedziałek 19 grudnia po godz. 14 przy ul. Złotego Smoka w Gorzowie, czyli w czasie, kiedy w zakładach produkcyjnych na terenie „strefy” kończy się pierwsza zmiana. Wówczas kierowcy wyjeżdżający z fabryk stoją w długim korku. Tak też było z naszym czytelnikiem, który tak jak inni kierowcy stał w korku w stronę ronda przy ul. Złotego Smoka i Szczecińskiej.

Nasz czytelnik był świadkiem, jak kierowca BMW postanowił ominąć korek i zrobił to... jadąc chodnikiem. Kierowca czarnego BMW na tablicach rejestracyjnych z Myśliborza w województwie zachodniopomorskim. Kierujący zapewne spieszył się po pracy do domu, bo m dalej niż inni. Jednak aż dziw bierze, że mając świadomość tego, że obecnie każdy może mieć kamerę w samochodzie, to ktokolwiek decyduje się jeszcze na takie zachowanie.

Tym bardziej, że nie jest to pierwsze tego typu zdarzenie w naszym mieście. Dwa lata temu, we wrześniu 2020 roku kierowca volkswagena ominął korek jadąc chodnikiem przy ul. Żwirowej. Natomiast w październiku 2022 roku otrzymaliśmy kolejny film od innego czytelnika. Tym razem kierujacy przejechał chodnikiem przy ul. Fabrycznej. W pierwszym przypadku, policjanci odstąpili od ukarania mandatem kierowcy i sprawa trafiła do sądu. Czekamy też na informacje, jaką karę poniósł kierujący busem.

Po wejściu w życie nowego taryfikatora mandatów mandat za jazdę po chodniku jest naprawdę wysoki. Policjant może ukarać kierującego grzywną wynoszącą nawet 1500 złotych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości