• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Jest praca w Gorzowie. Zobacz, w jakim kierunkach warto się kształcić!

19 grudnia 2022, 12:03
W Gorzowie nie jest tak źle z pracą. Okazuje się, że największe zapotrzebowanie jest na stanowiskach związanych z inżynierią i robotyką. Wbrew wszystkim opiniom, mieszkańcy Gorzowa to nie tylko "tania siła robocza".

W wielu publikacjach wymieniano nasze miasto jak te, w którym nie kształci się kadr, a szczytem marzeń może być praca przy taśmie w fabryce produkującej telewizory. Okazuje się, że niekoniecznie. Gorzowianie tez mają aspiracje. Kształcą się w wielu kierunkach, bo zapotrzebowanie na wykształconą kadrę jest spore.

Platforma Preply zaprezentowała wyniki badań, w których wyraźnie widać, że mieszkańcy naszego miasta nie są pozbawieni ambicji. Gorzowianie wyszukują w sieci kierunki związane z prawem, później z psychologią. Na trzecim miejscu w wynikach wyszukiwania jest medycyna.

Praca w Gorzowie. Oferty

Jak to się ma do ofert pracy z Gorzowa i okolic? W naszym mieście najwięcej ofert pracy jest na stanowiskach związanych z inżynierią i robotyką. Poszukiwani są też pracownicy do zawodów związanych z finansami, księgowością i biznesem oraz szeroko pojętym IT. Na pracę w Gorzowie mogą liczyć też pracownicy kształcący się na kierunkach związanych z przetwarzaniem danych, matematyką, digital marketingiem i social mediami. Poszukiwani są architekci, lekarze i pielęgniarki.

Zawody bez przyszłości w Gorzowie? 

Są takie. Nikt w naszym mieście nie szuka filmowców, fotografików, muzyków, czy geologów. Być może jest to spowodowane specyfiką danego miejsca, bo w Gorzowie ze święcą można szukać specjalistycznych firm, zajmujących się produkcją filmową czy muzyczną. 

Zarobki w Gorzowie. Ile można zarobić w Gorzowie?

Według zestawienia, najwyższych zarobki w Gorzowie można spodziewać się w branży matematycznej, statystycznej i ekonomicznej. Odpowiednio jest to ponad 19 oraz 16 tysięcy złotych miesięcznie. Warto więc się kształcić i inwestować w swoją przyszłość, bo takie płace, przy zarobkach w markecie spożywczym, lub we wspomnianej wcześniej fabryce telewizorów, to naprawdę dobra oferta!

źródło: https://preply.com/pl/blog/edukacja-pierwsza-inwestycja/

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości